09:56 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
51 0 0

Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu nimetas Venemaa õhutõrjesüsteemi S-400 ostu "otsustatud asjaks".

TALLINN, 21. november — Sputnik. Ta rõhutas, et tehingut ei saa enam tühistada, vahendas uudisteagentuuri Reuters teadet RIA Novosti

Peaminister Narendra Modi ja president Vladimir Putin Usbekistanis
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Kuid me vajame ka muid süsteeme… ja ma eelistan oste oma liitlastelt," ütles ta pärast kohtumist Ameerika kolleegi Mike Pompeoga USA visiidi ajal.

Varem teatas Pentagoni pressiesindaja Eric Pachon, et USA sõjavägi peab kongressiga nõu, mida Türgile Venemaa õhutõrjesüsteemide S-400 asemel pakkuda saaks.

S-400 tarned Türgile

Venemaa ja Türgi allkirjastasid 2017. aasta detsembris seniitraketikomplekside rahastamiseks laenulepingu. Lepingu kohaselt saab Ankara neli S-400 divisjoni, maksumusega 2,5 miljardit dollarit.

Venemaa võitis ka India lähimaa õhutõrjesüsteemide hanke >>

Samuti leppisid pooled kokku tehnoloogilises koostöös "Triumfide" tootmise arendamiseks Türgis. Ka kaitseminister Hulusi Akar ütles, et riik saab õhutõrjesüsteemi 2019. aasta oktoobriks.

Selline leping tekitas mõistagi muret Ameerika Ühendriikides, kes Ankarat Venemaad puudutava tehingu tõttu korduvalt kritiseerisid.

S-300 Süürias: maatriksi täielik muutus >>

Eelkõige sai S-400 ost komistuskiviks F-35 tarnimisel Türgile.

Õhutõrje raketikompleksid S-400 "Triumf" on loodud selleks, et kaitsta riigi kõige olulisemaid poliitilisi, administratiivseid, majanduslikke ja sõjalisi objekte vastase lennuväe, strateegiliste tiibrakettide, taktikaliste ja operatiiv-taktikaliste ballistiliste rakettide ning keskraadiusega ballistiliste rakettide eest lahingu ja elektrooniliste vastumeetmete tingimustes. 

Samal teemal

Venemaa võitis ka India lähimaa õhutõrjesüsteemide hanke
Venemaa sõlmis Hiinaga relvatarnelepingud
Tagid:
rahulolematus, riigipöördekatse, õhutõrjekompleks, Triumf, S-400, sanktsioonid, NATO, Hulusi Akar, Eric Pachon, Mike Pompeo, Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara, Washington, USA, Venemaa, Türgi

Peamised teemad