05:08 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
S-400 Süürias

Türgi välisminister: S-400 õhutõrjerakettide ostu küsimus on otsustatud

© Sputnik / Дмитрий Виноградов
Välisuudised
lühendatud link
29 0 0

Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu nimetas Venemaa õhutõrjesüsteemi S-400 ostu "otsustatud asjaks".

TALLINN, 21. november — Sputnik. Ta rõhutas, et tehingut ei saa enam tühistada, vahendas uudisteagentuuri Reuters teadet RIA Novosti

Peaminister Narendra Modi ja president Vladimir Putin Usbekistanis
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Kuid me vajame ka muid süsteeme… ja ma eelistan oste oma liitlastelt," ütles ta pärast kohtumist Ameerika kolleegi Mike Pompeoga USA visiidi ajal.

Varem teatas Pentagoni pressiesindaja Eric Pachon, et USA sõjavägi peab kongressiga nõu, mida Türgile Venemaa õhutõrjesüsteemide S-400 asemel pakkuda saaks.

S-400 tarned Türgile

Venemaa ja Türgi allkirjastasid 2017. aasta detsembris seniitraketikomplekside rahastamiseks laenulepingu. Lepingu kohaselt saab Ankara neli S-400 divisjoni, maksumusega 2,5 miljardit dollarit.

Venemaa võitis ka India lähimaa õhutõrjesüsteemide hanke >>

Samuti leppisid pooled kokku tehnoloogilises koostöös "Triumfide" tootmise arendamiseks Türgis. Ka kaitseminister Hulusi Akar ütles, et riik saab õhutõrjesüsteemi 2019. aasta oktoobriks.

Selline leping tekitas mõistagi muret Ameerika Ühendriikides, kes Ankarat Venemaad puudutava tehingu tõttu korduvalt kritiseerisid.

S-300 Süürias: maatriksi täielik muutus >>

Eelkõige sai S-400 ost komistuskiviks F-35 tarnimisel Türgile.

Õhutõrje raketikompleksid S-400 "Triumf" on loodud selleks, et kaitsta riigi kõige olulisemaid poliitilisi, administratiivseid, majanduslikke ja sõjalisi objekte vastase lennuväe, strateegiliste tiibrakettide, taktikaliste ja operatiiv-taktikaliste ballistiliste rakettide ning keskraadiusega ballistiliste rakettide eest lahingu ja elektrooniliste vastumeetmete tingimustes. 

Samal teemal

Venemaa võitis ka India lähimaa õhutõrjesüsteemide hanke
Venemaa sõlmis Hiinaga relvatarnelepingud
Tagid:
rahulolematus, riigipöördekatse, õhutõrjekompleks, Triumf, S-400, sanktsioonid, NATO, Hulusi Akar, Eric Pachon, Mike Pompeo, Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara, Washington, USA, Venemaa, Türgi

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54