07:57 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Välisuudised
lühendatud link
5520

Venemaa kandidaadist ei saanud Interpoli presidenti. Ameeriklasi hirmutas tema kodakondsus - riigi esindaja, keda meedia kõigis Lääne probleemides süüdistab, ei tohiks rahvusvahelise kuritegevuse vastu võidelda.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Ükskõik kust, ainult mitte Venemaalt! Interpoli uueks presidendiks võinuks saada Venemaa siseministeeriumi kindralmajor Aleksandr Prokoptšuk, kui Läänemaailmas ei valitseks sedavõrd ebatervislik õhkkond. 

On üsnagi tavapärane, et rahvusvahelise organisatsiooni juhtimise võtab üle senine asepresident. Kuid asjaolu, et tegu on venelasega, muutus ületamatuks takistuseks.

Häiritud USA senaatorid koostasid läkitusi, kus Prokoptšukki kutsuti "rebaseks kanalas." Ukrainat tabasid hüsteeriahood — riik lubas Interpolist lahkuda, kui Prokoptšuk valituks osutub.

Kiievi arvates olnuks see otsus vastuolus organisatsiooni vaimu ja eesmärkidega. Eriti huvitav on fakt, Venemaa kandidaadi vend on Ukraina riigi alaliseks esindajaks Viinis asuvates rahvusvahelistes organisatsioonides — sellest teatas Ukraina meedia.

Ei ole teada, mis valijaid enam mõjutas. Tulemus on aga ilmne — organisatsiooni asus juhtima teine asepresident, Lõuna-Koreast pärit Kim Jong Yang. 

Ким Чен Янг
© AP Photo / Kang Kyung-kook
Interpoli uus president Lõuna-Koreast pärit Kim Jong Yang

Seegi kandidaat on kahtlemata väärikas. Kuid tema peamiseks eeliseks Lääneriikide (ja loomulikult ka Ukraina) silmis oli asjaolu, et ta ei ole pärit Venemaalt.

USA "toetab teda igati", sest nad usuvad, et erinevalt Prokoptšukist ei kasuta Yang Interpoli "poliitiliste vastaste  tagaiusamiseks." 

Вице-президент Интерпола Александр Прокопчук
© Фото : Пресс-служба МВД
Interpoli asepresident, Venemaa siseministeeriumi kindralmajor Aleksandr Prokoptšuk

Washingtonil on rahvusvahelise organisatsiooni tööst ja selle presidendi rollist väga huvitav ettekujutus. Kas tõesti lehvis eelmise presidendi Meng Hongwei ajal Interpoli hoone kohal Hiina lipp ja kõik aruanded saadeti otse Pekingisse?

Tavaliselt ei sõltu suurtes rahvusvahelistes organisatsioonides presidendist kuigi palju, tema peamiseks ülesandeks on koordineerida tööd ja toetada kogu keerulist struktuuri, see ei kattu kuidagi isiklike huvide edendamisega.

Ja mis riigist ta pärit on, polegi nii tähtis. Arukate inimeste jaoks. Absurdsuse poolt allutatud maailmas ei ole aga peamised mitte professionaalsed saavutused, vaid midagi sootuks erinevat.

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Süüria annab Interpolile ja UNESCO-le üle nimekirja riigist väljaviidud väärtustest
Tagid:
hüsteeria, rahvus, presidendivalimised, president, Interpol, USA senat, Kim Jong Yang, Aleksandr Prokoptšuk, Meng Hongwei, Viin, Lõuna-Korea, Hiina, Prantsusmaa, USA, Kiiev, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad