03:20 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
10230

Leidis kinnitust oletus, et Briti armee eriüksus korraldab teabe- ja psühholoogilisi operatsioone, korraldab sotsiaalvõrgustikes ja suhtlusrakendustes väljamõeldud isikute nimel kirjavahetust ja levitab valeandmeid.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Briti relvajõudude 77. brigaad, mille ülesandeks on võitlus küberrünnakutega, tegeleb peamiselt desinformatsiooni ja libainfo levitamisega, teatas RT, viidates Briti ajakirja Wired allikale kohalike sõjaväelaste hulgas. 

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Евгений Биятов

Väljaande sõnul on väeosas mitu osakonda: üks neist uurib Interneti-publiku harjumusi, teine jälgib sotsiaalvõrgustike andmeid.

Lisaks teostab sõjaväeüksus informatsioonilis-psühholoogilisi operatsioone, teostab sotsiaalvõrgustikes ja sõnumirakendustes kirjavahetust väljamõeldud isikute nimel ja levitab mõnikord ka desinformatsiooni.

"Sõnumid ei tohi välja näha nii, nagu nad pärineksid sõjaväelastelt ja nad ei pea tingimata ka tõtt rääkima, lisab artikkel.

Ajakirjanduse andmeil jagunevad brigaadi toimingud vastavalt nende informatsiooni objektiivsuse astmele ning teabega töötamise ja levitamise meetoditele "valgeteks", "hallideks" ja "mustadeks".

Märgitakse, et sarnane üksus oli ka Suurbritannia valitsuse kommunikatsioonikeskuses GCHQ — Ohtude uurimise ühtne luuregrupp JTRIG

Briti kaitseministeerium ennustas Venemaale maailmavalitsemist >>

Info selle kohta levis esmakordselt 2013. aastal pärast USA riikliku julgeolekuameti endise töötaja Edward Snowdeni ülestunnistusi, kes Venemaal poliitilise varjupaiga leidis. 

Eksperte see ei üllata
Juhtum, mil Brexit on russofoobiast olulisem
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Riigiduuma infopoliitika, infotehnoloogia ja kommunikatsioonikomitee aseesimees Vladimir Krupennikov rääkis RT-le, et ei ole sellisest uudisest üllatunud. 

See on sõjaväeline üksus, mis tegeleb informatsiooni kaitse ja infotehnoloogiaalase luurega.

Iseasi on see, et riik jagab infosõda pidades ka oma elanikkonnale teadlikult valeandmeid.

Suurbritannia valmistub heitluseks Venemaaga, asendades laevad droonidega >>

Kui riik endale selliseid meetmeid lubab, võime teha teatud selgeid järeldusi tema juhtkonna kohta," märkis ta.

Poliitinfokeskuse peadirektor Aleksei Muhhin märkis, et nüüd on Ühendkuningriigil üsna keeruline Venemaad väidetavate küberkuritegude eest süüdistada.

"Ma usun, et nüüd võib süüdistustele Venemaa ebakorrektse käitumise eest küberruumis vastata üsna lihtsalt, viidates Ühendkuningriigi oma relvajõudude teguviisidele," lisas Muhhin.

Samas on küllalt tõenäoline, et Suurbritannia ei ole ainus NATO riik, mis tegeleb selliste operatsioonidega, teatas turvaekspert Aleksandr Vlassov. 

"Nii on see Suurbritannias ja homme selgub tõenäoliselt, et ka teistes NATO riikides, mis pole üllatav. Riigid loovad spetsiaalseid üksusi, et luua just neile kasulikke uudiseid," lisas ekspert.

Briti meedia sõnul võib Ühendkuningriiki lähitulevikus tekkida ka küberjulgeoleku minister, kes vastutab riigi kaitsmise eest inforuumis, sealhulgas ka väidetavate "Vene häkkerite" eest.

Venemaa välisministeerium on selliseid süüdistusi korduvalt tagasi lükanud, pidades neid Venemaa vastu peetava poliitilise kampaania osaks. Riigiduuma märkis, et London peab "infosõda" ja tegeleb " elanikkonna teatud segmentide desinformeerimisega".

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

May teatas Suurbritannia valmisolekust "teistsugusteks" suheteks Venemaaga
"Tühi koht" - Boris Johnson ennustab Ühendkuningriigi tulevikku
Ühendkuningriigist pole kellelgi kahju: ta pingutas ise kavaldamisega üle
Tagid:
Briti armee, info-eriüksus, desinformatsioon, infoblokaad, infosõda, luure, infosüsteemid, sotsiaalvõrgustik, libauudis, küberrünnak, GCHQ, Aleksei Muhhin, Vladimir Krupennikov, Edward Snowden, Ühendkuningriik, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad