04:03 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Meditsiiniülikool

Krasnojarskis alustatakse digitaalselt juhitavate vähiravimite tootmist

© Sputnik / Сергей Пятаков
Välisuudised
lühendatud link
2810

Krasnojarskis alustatakse vähktõve vastu võitlemiseks mõeldud digitaalselt juhitavate ravimite tootmist, teatab Perspektiivsete uuringute fond (FPI).

TALLINN, 23. november – Sputnik. "FPI kavatseb Krasnojarski krai valitsuse toel alustada onkoloogiliste haiguste teranostikasüsteemide (teraapia ja diagnostika) digitaalselt juhitavate ravimite ja robotsüsteemide seeriatootmist," vahendab uudist RIA Novosti. 

Sputnik Eesti pressikeskuses
© Sputnik / Александр Заболотный

Fondist täpsustati, et tootmisüksus luuakse Venemaa Teaduste Akadeemia Siberi harukontori Krasnojarski teaduskeskuse Voino-Jasenetski nimelise Krasnojarski riikliku meditsiiniülikooli ja uurimis- ning tootmisettevõtte "Radiosvjaz" baasil.

Selline otsus langetati FPI delegatsiooni Krasnojarski krai külastuse ajal, mida juhtis fondi peadirektor Andrei Grigorjev.

Visiidi eesmärgiks oli hinnata ühisprojektide elluviimise võimekust regioonis.

"Visiidil osalejad tutvusid valmisolekuga luua ettevõttel "Radiosvjaz" põhinev onkoloogiliste haiguste diagnostika ja magnetdünaamilise ravi tehnoloogiatega seotud ühise pilootprojekti meditsiiniseadmete ja preparaatide tootmine," täpsustas FPI.

Mikroobid suudavad radioaktiivsed jäätmed kahjutuks teha >>

Perspektiivuuringute fond loodi aastal 2012, et edendada teadusuuringuid ja arendustegevust Venemaa kaitse- ja julgeoleku huvides.

FPI nimetas korduvkasutusega raketi loomise kuupäeva >>

Tegevus toimub kolmes põhivaldkonnas: keemilis-bioloogilises ja meditsiinilises, füüsikalis-tehnilises ning infotehnoloogias.

2015. aasta lõpus asutati fondi struktuuris Riiklik tehnoloogiate ja robootika põhielementide arendamise keskus.

Terviseametini jõuab üha enam teavet tervishoiu puudustest >>

Fondis on hetkel töös rohkem kui 50 projekti, nende jaoks on loodud üle 40 labori juhtivates ülikoolides, uurimisinstituutides ja kaitsetööstuse ettevõtetes.

Samal teemal

Vene teadlased lõid lendava maasturi
Põikemanööver: lääne ettevõtted põgenevad sanktsioonide eest Venemaale
Bürokraatia sunnib haiglaid toetuma heategevusele
Tagid:
meditsiiniülikool, nanorobotid, nanobotid, digitaalselt juhitavad ravimid, vähiravim, onkoloogia, Radiosvjaz, Perspektiivsete Uuringute fond, FPI, Andrei Grigorjev, Krasnojarsk, Siber, Venemaa

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54