05:47 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
3710

Krasnojarskis alustatakse vähktõve vastu võitlemiseks mõeldud digitaalselt juhitavate ravimite tootmist, teatab Perspektiivsete uuringute fond (FPI).

TALLINN, 23. november – Sputnik. "FPI kavatseb Krasnojarski krai valitsuse toel alustada onkoloogiliste haiguste teranostikasüsteemide (teraapia ja diagnostika) digitaalselt juhitavate ravimite ja robotsüsteemide seeriatootmist," vahendab uudist RIA Novosti. 

Sputnik Eesti pressikeskuses
© Sputnik / Александр Заболотный

Fondist täpsustati, et tootmisüksus luuakse Venemaa Teaduste Akadeemia Siberi harukontori Krasnojarski teaduskeskuse Voino-Jasenetski nimelise Krasnojarski riikliku meditsiiniülikooli ja uurimis- ning tootmisettevõtte "Radiosvjaz" baasil.

Selline otsus langetati FPI delegatsiooni Krasnojarski krai külastuse ajal, mida juhtis fondi peadirektor Andrei Grigorjev.

Visiidi eesmärgiks oli hinnata ühisprojektide elluviimise võimekust regioonis.

"Visiidil osalejad tutvusid valmisolekuga luua ettevõttel "Radiosvjaz" põhinev onkoloogiliste haiguste diagnostika ja magnetdünaamilise ravi tehnoloogiatega seotud ühise pilootprojekti meditsiiniseadmete ja preparaatide tootmine," täpsustas FPI.

Mikroobid suudavad radioaktiivsed jäätmed kahjutuks teha >>

Perspektiivuuringute fond loodi aastal 2012, et edendada teadusuuringuid ja arendustegevust Venemaa kaitse- ja julgeoleku huvides.

FPI nimetas korduvkasutusega raketi loomise kuupäeva >>

Tegevus toimub kolmes põhivaldkonnas: keemilis-bioloogilises ja meditsiinilises, füüsikalis-tehnilises ning infotehnoloogias.

2015. aasta lõpus asutati fondi struktuuris Riiklik tehnoloogiate ja robootika põhielementide arendamise keskus.

Terviseametini jõuab üha enam teavet tervishoiu puudustest >>

Fondis on hetkel töös rohkem kui 50 projekti, nende jaoks on loodud üle 40 labori juhtivates ülikoolides, uurimisinstituutides ja kaitsetööstuse ettevõtetes.

Samal teemal

Vene teadlased lõid lendava maasturi
Põikemanööver: lääne ettevõtted põgenevad sanktsioonide eest Venemaale
Bürokraatia sunnib haiglaid toetuma heategevusele
Tagid:
meditsiiniülikool, nanorobotid, nanobotid, digitaalselt juhitavad ravimid, vähiravim, onkoloogia, Radiosvjaz, Perspektiivsete Uuringute fond, FPI, Andrei Grigorjev, Krasnojarsk, Siber, Venemaa

Peamised teemad