04:36 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

USA võimud sulgesid pühapäeval piiripunkti California lõunaosas pärast seda, kui sajad migrandid Mehhiko Tijuana linnast piiritarale tormi jooksid, teatasid USA võimud.

TALLINN, 26. nov — Sputnik. USA tolli- ja piirikaitsebüro San Diegos märkis Twitteris, et sulges San Ysidro piiripunkti autoliiklusele nii põhja kui lõuna suunast, peatades seejärel ka jalakäijate läbipääsu, vahendas ERR.

Mehhiko siseminister Alfonso Navarrete süüdistas mõningaid migrante katses ületada piir vägivaldsel moel.

Trump tahab tühistada sünnijärgse USA kodakondsuse sätte >>

"Me kavatseme astuda samme nende deporteerimiseks," lausus ta telekanalile Milenio, lisades, et need inimesed mitte ei aita karavani vaid kahjustavad seda.

Twitterisse postitatud videoklippidel võis näha suurt hulka migrante piiri poole tormamas. 

Mehhikos suundus kuu algul USA piiri poole umbes 7000 Kesk-Ameerika migrandiga karavan. Pentagon saatis USA-Mehhiko piirile üle 5200 sõduri, teatas kõrge kindral esmaspäeval pärast Ühendriikide president Donald Trumpi hoiatust piiri poole liikuvatele migrantidele, et sõjavägi ootab neid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

USA presidendi Donald Trumpi valitsus küsis kongressilt ligi 18 miljardit dollarit, et rajada ja rekonstrueerida tuhande kilomeetri pikkuses müüri riigi edelapiiril, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul.

Mehhiklased moodustasid USA piirile inimmüüri >>

Plaan uute piirete ehitamiseks ja vanade asendamiseks 1120 kilomeetri ulatuses annab seni kõige detailsema sissevaate presidendi nägemusse USA-Mehhiko piiri kohta.

USA vähendab veelgi pagulaste vastuvõtmist, illustreeriv foto
© AFP 2019 / Guillermo Arias

Trumpi piiriplaanid on kirjas sisejulgeolekuministeeriumi dokumendis. Administratsioon kirjeldab dokumendis soovi, et USA panustaks piirikaitsesse 33 miljardit eurot, sealhulgas tehnoloogiaks, personaliks ja teedeks.

Trump lubas juba valimiskampaania ajal ehitada dokumentideta immigrantide tõkestamiseks Mehhiko piirile müüri ja panna mehhiklased selle eest maksma.

Vähemalt 20 000 külmrelvadega relvastatud migranti valmistus kuu algul ka üle Bosnia ja Horvaatia piiri Euroopa Liidu territooriumile läbimurdmiseks.

Austria siseministeeriumi andmetel moodustavad valdava enamuse tuhandete migrantide seas, kes valmistuvad läbimurdeks Euroopa Liitu, noored mehed Põhja-Aafrikast ja Lähis-Idast, vahednas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu algul. 

Tagid:
migrandid, piiripunkt, piirivalve, Mehhiko, USA

Peamised teemad