17:30 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
4320

Uued sõidukid on varustatud kümnete arvutitega ja igaüht neist võib väljastpoolt rünnata.

TALLINN, 27. november – Sputnik. "Nüüdseks juhivad arvutid tõenäoliselt kõiki suuremaid füüsilisi süsteeme — alates tehastest ja laevadest kuni autodeni, olles seejuures otseselt või kaudselt internetiga ühendatud," ütles intervjuus RIA Novostile, "Kaspersky Lab" ettevõtluse arendamise direktor Aleksandr Moisseejev. 

Mis te arvate, mitu arvutit ühes autos on? Keskmiselt kuuskümmend! Igaüks juhib midagi ja võib teoreetiliselt välise küberrünnaku ohvriks langeda," lisas ta.

Moisseejevi sõnul töötab ettevõte praegu mitmete Euroopa autotootjatega. "Kahjuks ei tohi me nende nimesid avalikustada. Kõigepealt teostavad meie spetsialistid auto siseseadmete auditi, kontrollides nende haavatavust," ütles intervjueeritav.

Eelmisel aastal teatas Kaspersky Lab oma 2018. aasta prognoosis, et häkkerid võivad minna kaugemale tavapäraste seadmete piiridest ja hakata uusi Interneti-ühendusega süsteeme, sealhulgas autosid, aktiivsemalt ründama. 

Глава Лаборатории Касперского Евгений Касперский
© Sputnik / Максим Блинов
Jevgeni Kaspersky

Näiteks võivad kurjategijad nakatada autoomaniku nutitelefoni ja võtta kontrolli alla rakenduse, mis juhib sõiduki erinevaid funktsioone.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas Europoli pressiesindaja Catherine De Bolle vastuses Yana Toomile: "Europol ja Kaspersky allkirjastasid 2014.aastal vastastikuse mõistmise memorandumi ja Kaspersky Lab kuulub Euroopa küberkuritegevuse vastase võitluse keskusesse loodud interneti turvalisuse konsultatiivgruppi.

Kaspersky on üks selle grupi aktiivsemaid liikmeid ja on korraldanud Europoli peakorteris Euroopa küberkuritegevuse keskuse töötajatele erilist väljaõpet pahavara analüüsi teemal."

Kaspersky Lab on rahvusvaheline ettevõte, mille peakorter asub Moskvas ja mis tegutseb enam kui 200 riigis üle maailma. Ettevõte on spetsialiseerunud viiruste, rämpsposti, häkkerite ja muude küberohtude vastaste kaitsesüsteemide arendamisele.

Ka NoMoreRansom projekti initsiaatoriteks olid Madalmaade politsei (täpsemalt selle küberkuritegude vastu võitlemise üksus), Europoli küberkuritegevuse vastane divisjon ning kaks firmat – Kaspersky Lab ja McAfee. Algatuse eesmärgiks oli aidata häkkerite ohvritel oma krüpteeritud andmed ilma kurjategijatele maksmata tagasi saada.

Samal teemal

Briti armee küberüksus levitab teadlikult valeinfot ja võltsinguid
Tagid:
Interneti-ühendus, infoturve, autoaurvutid, autotootja, häkkimine, küberjulgeolek, küberrünnak, nutitelefon, Kaspersky Lab, Jevgeni Kaspersky, Aleksandr Moisseejev, Euroopa Liit, Euroopa, Venemaa

Peamised teemad