19:08 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)
19 0 0

Ameerika Ühendriikide president peab G20 tippkohtumisel Putiniga kahepoolseid kõnelusi. Kremlis on seda infot kinnitatud ja märgitud, et kohtumise kuupäeva veel kaalutakse.

TALLINN, 28. november — Sputnik. USA president Donald Trump teatas intervjuus The Washington Postile, et võib kohtumise Vladimir Putiniga G20 tippkohtumisel Argentinas olukorra tõttu Kertši lahel ära jätta, edastas RIA Novosti.

"Mulle ei meeldi see agressioon. Ma ei taha üldse agressiooni," ütles ta.

Ukraina president Petro Porošenko
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Trump lisas, et ootab eriteenistustelt lähimal ajal ammendavat aruannet vahejuhtumi kohta.

Kaljulaid teatas sõja puhkemisest Euroopas>>

Eelnevalt on Valgest Majast teatatud, et Ameerika Ühendriikide president peab G20 tippkohtumisel Putiniga kahepoolseid kõnelusi. Kremlis on seda infot kinnitatud ja märgitud, et kohtumise kuupäeva veel kaalutakse. Tippkohtumine toimub Argentinas 30. novembrist 1. detsembrini.

Ukraina mereväe provokatsioon Kertši lahel

Sputnik Eesti teatas varem, et 25. novembri hommikul rikkusid Ukraina mereväe laevad Berdjansk, Nikopol ja Janõ Kapu Venemaa suletud riigipiiri, sisenesid ajutiselt suletud Venemaa akvatooriumisse ja sooritasid mitu tundi ohtlikke manöövreid, reageerimata piirivalvurite nõudmistele.

Kõik kolm laeva peeti kinni umbes 20 kilomeetri kaugusel Venemaa rannikust ja laevade Krimmi silla alt läbimineku kohast 50 kilomeetrit edela pool. Algatatud on kriminaalasi riigipiiri rikkumuses. Teisipäeval mõistis kohus Ukraina laevadel viibivast 24 meremehest 15 meest vahi alla.

Provokatsioonid Mustal merel>>

Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas olukorda Kertši lahel ühemõtteliseks provokatsiooniks ja süüdistas Ukrainat rahvusvahelise seadusandluse rikkumises. Kremlis rõhutati, et Venemaa pool tegutses vahejuhtumi ajal rahvusvahelise ja siseriikliku õiguse kohaselt.

Teema:
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)
Tagid:
G20, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad