16:21 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
13710

Kriitikud süüdistasid Venemaa filmistuudios "Animakkord" toodetud animasarja "Maša ja Karu" "Kremli propagandas" ja nimetasid seda Venemaa "pehmeks jõu" instrumendiks, kirjutab The Times.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Väljaanne viitab Buckinghami ülikooli professori Anthony Gleesi sõnadele: "Mašal on energiline, ebameeldiv iseloom, kuid seejuures käitub ta otsustavalt. Ta võtab enda peale liiga palju. Poleks ülepakkumine öelda, et ta käitub nagu Putin".

Mis Karu puudutab, siis meenutas autor Tallinna Ülikooli õppejõu Priit Hõbemägi seisukohta, et see tegelaskuju on mõeldud "muutma Venemaa kuvandit laste teadvuses negatiivsest positiivseks". Hõbemägi nägi selles ohtu Eesti rahvuslikule julgeolekule.

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega >>

Samal ajal ärritas Leedu kriitikuid, et Maša kandis ühes episoodis, kus ta jänkude eest Karu juurviljaaeda valvas, NSV Liidu piirivalve vormimütsi. Nad leidsid, et sel moel demonstreerib Venemaa "oma piiride kaitset".

MIA „Rossija Segodnja peadirektior Dmitri Kisseljov
© Sputnik / Григорий Сысоев

Tänaseks on animafilmi ingliskeelse versiooni abonentide arv ületanud nelja miljoni piiri. "Maša ja Karu" on kokku vaadatud enam kui nelikümmend miljardit korda. Stuudio "Animakkord" pressiteenistusest öeldi, et "Maša ja Karu" on sõltumatu projekt ega ole saanud valitsuse rahastust.

Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov tunnustas kahe Ameerika russofoobi kõrval ka Tallinna ülikooli professor Priit Hõbemägi, kijrutas uudisteportaalu Sputnik Eesti autor mullu suvel.

Dmitri Kisseljov tõstis esile tema arvates veidravõitu Tallinna ülikooli professori Priit Hõbemägi, kes kuulutas sõja Venemaa multifilmile "Maša ja karu".

Spioonimaania Eestis: koodi veetakse autos, lugu meenutatakse märkmikust >>

Propagandatõrjeväljaanne Propastop on tõepoolest märkinud, et meediaekspert Priit Hõbemägi on Eesti Ekspressis väljendanud mõtet, et Maša ja karu on tegelikult Venemaa "pehme" jõu esindajad, märkamatult sisse hiiliva ideoloogilise diversiooni hübriidvorm, "rohelised mehikesed" ilma viisnurkade ja punalippudeta.

Tagid:
süüdistus, multifilm, propaganda, Maša ja Karu, Kreml, The Times, Priit Hõbemägi, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad