04:10 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Briti meedia nimetas Maša ja Karu vene propagandaks, illustreeriv foto

Briti meedia nimetas "Maša ja Karu" vene propagandaks

© Fotolia / Brilliant Eye
Välisuudised
lühendatud link
1610

Kriitikud süüdistasid Venemaa filmistuudios "Animakkord" toodetud animasarja "Maša ja Karu" "Kremli propagandas" ja nimetasid seda Venemaa "pehmeks jõu" instrumendiks, kirjutab The Times.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Väljaanne viitab Buckinghami ülikooli professori Anthony Gleesi sõnadele: "Mašal on energiline, ebameeldiv iseloom, kuid seejuures käitub ta otsustavalt. Ta võtab enda peale liiga palju. Poleks ülepakkumine öelda, et ta käitub nagu Putin".

Mis Karu puudutab, siis meenutas autor Tallinna Ülikooli õppejõu Priit Hõbemägi seisukohta, et see tegelaskuju on mõeldud "muutma Venemaa kuvandit laste teadvuses negatiivsest positiivseks". Hõbemägi nägi selles ohtu Eesti rahvuslikule julgeolekule.

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega >>

Samal ajal ärritas Leedu kriitikuid, et Maša kandis ühes episoodis, kus ta jänkude eest Karu juurviljaaeda valvas, NSV Liidu piirivalve vormimütsi. Nad leidsid, et sel moel demonstreerib Venemaa "oma piiride kaitset".

MIA „Rossija Segodnja peadirektior Dmitri Kisseljov
© Sputnik / Григорий Сысоев

Tänaseks on animafilmi ingliskeelse versiooni abonentide arv ületanud nelja miljoni piiri. "Maša ja Karu" on kokku vaadatud enam kui nelikümmend miljardit korda. Stuudio "Animakkord" pressiteenistusest öeldi, et "Maša ja Karu" on sõltumatu projekt ega ole saanud valitsuse rahastust.

Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov tunnustas kahe Ameerika russofoobi kõrval ka Tallinna ülikooli professor Priit Hõbemägi, kijrutas uudisteportaalu Sputnik Eesti autor mullu suvel.

Dmitri Kisseljov tõstis esile tema arvates veidravõitu Tallinna ülikooli professori Priit Hõbemägi, kes kuulutas sõja Venemaa multifilmile "Maša ja karu".

Spioonimaania Eestis: koodi veetakse autos, lugu meenutatakse märkmikust >>

Propagandatõrjeväljaanne Propastop on tõepoolest märkinud, et meediaekspert Priit Hõbemägi on Eesti Ekspressis väljendanud mõtet, et Maša ja karu on tegelikult Venemaa "pehme" jõu esindajad, märkamatult sisse hiiliva ideoloogilise diversiooni hübriidvorm, "rohelised mehikesed" ilma viisnurkade ja punalippudeta.

Tagid:
süüdistus, multifilm, propaganda, Maša ja Karu, Kreml, The Times, Priit Hõbemägi, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54