13:48 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Välisuudised
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
3710

Saksamaa ja Ukraina suhtumine Nord Stream 2 projekti on mõistagi erinev, kuid nad on senise transiidimarsruudi säilitamise küsimuses ühel meelel ja EL võimudel on mehhanisme vana gaasijuhtme tarnete mahu reguleerimiseks, teatas Saksamaa kantsler Angela Merkel Saksa-Ukraina kolmanda foorumi avamisel Berliinis.

TALLINN, 29. november – Sputnik. "Peate lähtuma teadmisest, et vaatamata erinevale suhtumisele Nord Stream 2, teeme me kõik endast oleneva, säilitamaks Ukraina kui transiidiriigi rolli. Te peaksite teadma, et Euroopa tasandil on meil võimalik kolmanda energiapaketi abil reguleerida seda, kui palju gaasi tarnitakse," vahendas Merkelit RIA Novosti

Samuti lisas ta, et Berliinis "jälgitakse hoolikalt, et poliitiline olukord Ukrainas ei halveneks."

Nord Stream 2 raames rajatakse kaks gaasijuhet, mille aastane tarnevõimsus on 55 miljardit kuupmeetrit gaasi Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaale. Uut torujuhet paigaldatakse olemasoleva Nord Streami kõrvale. Ehituse valmimine on kavandatud 2019. aasta lõppu.

Projekti vastu võitleb aktiivselt Ukraina, kes kardab kaotada Vene gaasitransiidi tulusid ja rida Euroliidu riike, sealhulgas Poola, Läti ja Leedu, samuti Ameerika Ühendriigid, kes eelistaksid Vanale Maailmale oma vedelgaasi müüa. USA kutsub projekti poliitiliseks ja Euroopa energiajulgeolekut ähvardavaks.

Nüüd ei saa keegi vene gaasi kinni keerata >>

Merkel on korduvalt kinnitanud, et Berliin vaatab Nord Stream 2 kommertsprojektina, kuid seob selle elluviimise Venemaa gaasitransiidi säilitamisega läbi Ukraina.

Kolm peamist projekti, mis suurendavad Venemaa mõju Euroopas ja Aasias >>

Vene pool on samuti öelnud, et Nord Stream 2 on tavaline konkurentsivõimeline äriprojekt ning rõhutanud, et see ei tähenda Venemaa gaasitarnete lõpetamist Ukraina vana torujuhtme kaudu. 

Началась укладка газопровода «Северный поток ‑ 2» в Финляндии
Nord Stream 2
Nord Stream 2 torude paigaldamine Soome rannikuvetes.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas  Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller väljendas veendumust, et Nord Stream 2 projekt ehitatakse Ameerika Ühendriikide ähvardustest hoolimata lõpuni.

Nii kommenteeris riigiettevõtte juht Ameerika Ühendriikide Euroopa Liidu suursaadiku Gordon Sondlandi sõnu, kes teatas, et Washingtonil on gaasijuhtme ehitamise aeglustamiseks "palju võimalusi".

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

USA tahab Austria Venemaa gaasist ilma jätta
Kes on majas peremees: Washington jäi Moskvale energiasõjas alla
Tagid:
gaasitoru, gaasitrass, gaasitöötlemistehas, gaasijuhe, gaas, transiit, Nord Stream, Nord Stream 2 AG, Nord Stream 2, Pjotr Porošenko, Angela Merkel, Euroopa Liit, Saksamaa, USA, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad