22:05 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
4101

Bundeswehr suureneb 203 000 tuhande sõjaväelaseni. Tõsi küll, alles 2025. aastaks. Kui aga arvestada, et Saksamaal on see esimene personali suurenemine pärast külma sõja lõppu, siis kõlab see muljetavaldavalt.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Saksa kaitseminister Ursula von der Leyeni sõnul täiendatakse eraldivõetud Bundeswehr'i ridu. Tema käivitatud seksuaalse harimatuse likvideerimise kohustusliku kursuse olid kõik talle alluvad juba läbinud.

Nüüd saabus hea ettekääne uute õpilaste värbamiseks, kes peavad oma ametiülesannete tõttu teadma, kust lapsed tulevad, ja et erakorraline teenistustoimkond on samuti mõnikord hea ja vajalik. Kui tuleb tahtmine meeste riided naiste omade vastu vahetada või vastupidi.

Bundeswehri ohvitserid kavandasid vandenõu: kuidas on see võimalik? >>

Kuigi Euroopa sõltumatute relvajõudude kohapealt on isegi Macron vaikseks jäänud, siis proua kaitseminister selleks naisterahvas ongi, et ta ei pea öeldut kordama. Nii kui midagi kuuleb, on järjekorras kohe esimene, võtab kohe tagavarakski.

Kuigi mitte ka päris tagavaraks. Sest ainult viis tuhat nekrutit, ja sedagi mitte kohe, sest sõjaväelaste arvu 203 000-ni suurendada on kavas alles 2025. aastaks. Arvestades, et praegugi on Saksamaa armees 20% olemasolevatest ametikohtadest täitmata ja et Saksamaal on see esimene armee isikkoosseisu suurendamine pärast külma sõda, siis tundub see ikkagi muljetavaldav.

Ja see on tähtis, sest muljetavaldavust on Bundeswehril siiamaani nappinud. Tõsi, mitte ainult temal. Veel jääb tal puudu enesekindlusest, sõltumatusest Ameerika Ühendriikidest, haardest, sest sisserändajate tõttu pole manööverdamisruumi ja isegi elementaarset relvastusest. Kuid millestki tuleb alustada. Kui mitte oskustest, siis hulgast.

Küll vorm neile õmmeldakse. Ka rasedust arvestades. Sünnitada saab nüüd kaevikust väljumata. Mis puutub automaatidesse, tankidesse ja muudesse õhusõidukitesse, siis pole hirmus, et seda kraami ei järku ka praegusele isikkoosseisule. Mõnikord käiakse õppustel luuavartega.

Bundeswehri raport: EL võib laguneda lähikümnenditel >>

Täiendus, nagu von der Leyen ütleb, läheb peamiselt küberrindele. Virtuaalsetes sõdades saab relvastuse ise hankida. Sealtsamast, kus esmaabikomplekti, elu ja need muud "nõksud".

Peaasi, et numbrikombinatsioon oleks õige. Reaalses elus on kaitseministril nende nuppudega midagi valesti. Nagu nüüd välja tuleb, ei saa lõpmatuseni ka G-punktile rõhuda. Isegi kui "G" all mõelda Germany'd.

Saksamaa relvajõude raputab üks skandaal teise järel. Ühena viimastest mainigem "tõeliste aarialaste" "vandenõu" nooremohvitseride hulgas. Umbes 200 meest kavatsesid X-päeval vasakpoolsed poliitikud mõrvata ja kõik pagulaste kaela ajada, et pärast ka need hävitada ja võita.

Mõttel pole tegelikult vigagi. Seepärast ei hakatud riigis seda tõsiselt arutamagi. Paljastati, siis paljastati, ja kogu lugu. Kuid kogu selle loo taustal küpses nõudlus millegi vaimsema järele.

Teine teema on küsimus, mis pistmist on sellel Bundeswehriga, kui ka Saksamaal endal on kaks häda: Merkel ja migrandid. Esimesega saadakse hakkama — ta läheb ise ära. Teiste vägi täieneb hoopis jõudsamalt.

Kui sellistes tingimustes uued nekrutid midagi muudavadki, siis vaid seda, et järgmises sõjaväelaste vandenõus osaleb viis tuhat inimest rohkem. Kuigi relvi neil pole, võib kord aastas luuavarretski pauk tulla. Kusjuures mine sa võta kinni, kummast otsast. Ka sellest, mis on enda poole.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting
© Sputnik / Deniss Grabussov
Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting

Samal teemal

Miks Macron Euroopa armeed vajab – sõna on eksperdil
Maailma nõrgemad armeed
Värise, maailm - uus Napoleon on saabunud
Prantsusmaa tegi ettepaneku luua üleeuroopaline armee
Tagid:
sõjaväelased, kaitse, julgeolek, Bundeswehr, Ursula von der Leyen, Emmanuel Macron, Prantsusmaa, Saksamaa

Peamised teemad