04:53 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Sigmar Gabriel - Saksamaa eks-välisminister

Saksamaa eks-välisminister: Ukraina üritas Saksamaad sõtta tõmmata

CC BY 2.0 / EU2017EE Estonian Presidency / Sigmar Gabriel
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (35)
12020

Ukraina üritas Saksamaad sõtta viia, teatas Saksamaa välisministeeriumi endine juht Sigmar Gabriel.

TALLINN, 2. detsember – Sputnik. "Ma arvan, et me ei tohiks mingil juhul Ukrainal end sõtta meelitada lasta. Kiiev üritas seda teha," vahendas RIA novosti  diplomaadi kommentari  telekanalile N-TV antud intervjuust. 

Provokatsioon Kertši väinas
© Фото : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Samal ajal nimetas Gabriel ootuspäraselt Venemaa territoriaalvete kaitsmist "rahvusvahelise õiguse normide rikkumiseks" ning avaldas lootust, et kantsler Angela Merkel suudab osapooli "normaalsete suhete taastamisele suunata".

Provokatsioon Mustal merel

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti juba kirjutas, tungisid 25. novembril Venemaa territoriaalvetesse kolm Ukraina mereväe alust, üritades teel Odessast Berdjanskisse luba küsimata Venemaa territoriaalvesi läbida. 

Ukraina meremehed keeldusid kohale tulnud Venemaa piirivalvuritele allumast ja püüdsid põgeneda, ähvardades neid ka oma relvadega. Vastuseks avasid Venemaa Föderatsiooni piirivalvelaevad piiririkkujate pihta tule.

"Suru neid!…" Kuidas Baltimaad lahe-intsidendi pärast Venemaad rammisid >>

Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas Musta mere vahejuhtumit Ukraina võimude provokatsiooniks ning pöördus Kiievi Lääne kuraatorite poole, et nad oma hoolealust tagasi hoiaksid.

Suursaadik rääkis välisministeeriumis toimunud vestluse üksikasjadest >>

Ta soovitas samuti Ukraina poliitikutel "käituda adekvaatsemalt", sest Läänel "on Ukraina valitsuse käitumise pärast juba ebamugav", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ukraina president kuulutas mõningates riigi oblastites välja sõjaseisukorra, mille Ülemrada 30 päevaks kinnitas.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (35)
Tagid:
rahvusvaheline õigus, sõttakiskumine, provokatsioon, sõda, Musta mere intsident, Sigmar Gabriel, Saksamaa, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54