02:26 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Välisuudised
lühendatud link
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)
8640

USA presidendi Donald Trumpi plaanid ei leidnud G20 tippkohtumisel laiemat toetust - ta osutus isoleerituks, teatas "Poliitanalüütika" veebisaidi peatoimetaja Boris Mežujev.

TALLINN, 2. detsember – Sputnik. G20 tippkohtumine toimus Buenos Aireses 30. novembrist 1. detsembrini. Foorumi lõpus võeti vastu lõplik deklaratsioon, milles riigid kinnitasid vajadust reformida Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO), kohustust kasutada majanduskasvu saavutamiseks kõiki poliitilisi vahendeid, teha koostööd pagulaste tekkepõhjuste kõrvaldamiseks ja anda ümberasustatud inimestele humanitaarabi, teatas ekspert intervjuu käigus RIA Novostile

Saudi Arabia's Crown Prince Mohammed bin Salman
© REUTERS / REUTERS TV

Riigid väljendasid ka oma pühendumust Pariisi kliimakokkuleppele. Vaatamata deklaratsiooni üldisele ja "ümmargusele" olemusele, on see siiski oluline saavutus, ütles Venemaa president Vladimir Putin.

"Mõistagi ei saa kohtumist õnnestunuks lugeda. Peaaegu keegi ei pööranud tähelepanu tippkohtumisele endale, kõik pilgud olid suunatud hoopis Venemaa ja USA riigipeade kahepoolsetele kohtumistele.

Trump tühistas kohtumise Putiniga >>

Donald Trump katkestas oma kohalviibimise ennetähtaegselt ja pöördus pressikonverentsi pidamata tagasi USA eks-presidendi George Bush vanema matustele.

Kreml teatas Putini ja Trumpi järgmise kohtumise ettevalmistamise eeltingimuse >>

Võimalik, et Trump lahkus foorumilt mitte ainult matuste pärast, vaid ka seetõttu, et tema probleemipüstitus ei leidnud teiste riikide seas arusaamist ega tunnustust," eeldas intervjueeritav.

"Trump tundis enda eraldatust mitte ainult Euroopa juhtide seas, vaid ka Aasia riigipeade hulgas. Ameerika isolatsioon ülejäänud maailmast väljendus siin ilmekalt," selgitas politoloog.

G-20 loodi eelkõige Ameerika Ühendriikide poolt ja kui üliriigi juht ise on isoleeritud, saab seda vaevalt õnnestumiseks nimetada, rõhutas Mežujev.

Moskva jaoks seevastu oli tippkohtumine edukas, märkis ekspert. 

Официальный визит президента РФ В. Путина в Аргентину. День второй
© Sputnik / Михаил Климентьев
Venemaa ja Hiina presidendid

"Venemaal õnnestus ühendada oma rahulolematus USA majanduspoliitikaga üldise rahvusvahelise vastuseisuga Trumpi poliitikale.

Официальный визит президента РФ В. Путина в Аргентину. День второй
© Sputnik / Владимир Астапкович
Angela Merkel ja Vladimir Putin

Globaalsel tasemel esines Venemaa diplomaatiliselt väga hästi – Moskva oli suuteline oma seisukohad üldsuse vajadustega ühendama," lõpetas Mežujev.

Teema:
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)

Samal teemal

Trump peidab end Putini eest, Merkel mõnitab Porošenkot
Tagid:
isoleeritus, kaubandussõda, tippkohtumine, WTO, G20, George H. W. Bush, Donald Trump, Vladimir Putin, Buenos Aires, Argentiina, USA, Venemaa

Peamised teemad