14:59 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)
3420

Venemaal ja Ameerika Ühendriikidel on piisavalt teemasid, mille kõrgeimal tasemel arutamiseks on aeg juba ammu küps, sõnas Venemaa riigipea.

TALLINN, 2. detsember – Sputnik. Venemaa ja USA riigijuhtide täiemahuline kohtumine võib toimuda siis, kui Ameerika pool selleks valmis on — Moskvast ei sea selleks mingeid tingimusi. Sellest teatas Buenos Airese G20 tippkohtumisele järgnenud pressikonverentsil Venemaa president Vladimir Putin, vahendas RIA Novosti

Vladimir Putin ja Donald Trump Buenos Aires G20
© REUTERS / MARCOS BRINDICCI

"Me ei sea mingeid eeltingimusi, sest teemad, mida arutada tuleb on meie ja tõtt öelda kogu maailma jaoks väga olulised. Strateegilise stabiilsuse küsimused on alati esmatähtsad, neile aga järgneb massihävitusrelvastuse leviku tõkestamine," ütles riigipea.

Enne seda avaldas Vladimir Putin kahetsust, et täiemahulised läbirääkimised Trumpiga ära jäid. Tema sõnul on vajadus kohtumiseks "ammu küps".

"See on seotud strateegilise stabiilsusega, eriti pärast presidendi teadet Ameerika Ühendriikide kavatsusest lähi- ja keskmaa rakette keelustavast lepingust väljuda. Lisaks lõpeb 2021. aastal START-3 — kõige võimsamat strateegilist relvastust reguleeriv lepe, mis on strateegilise tasakaalu aluseks," selgitas Vladimir Putin. 

© Sputnik
Vladimir Putini pressiknverents peale G20 Buenos Aireses

Miks Trump Putiniga ei kohtunud

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, toimus G20 tippkohtumine Argentiina pealinnas 30. novembrist 2018. aasta 1. detsembrini. Üritusele oli plaanitud ka Venemaa ja USA presidentide täispikk kohtumine.

Trump peidab end Putini eest, Merkel mõnitab Porošenkot >>

Teel Buenos Airesesse teatas Trump Twitteris oma otsusest Venemaa kolleegiga läbirääkimiste pidamisest loobuda. Tema sõnul talitas ta nii seoses Vene-Ukraina intsidendiga Mustal merel.

G20 tippkohtumise väikesed apsud >>

"Ootan järgnevat tippkohtumist taas niipea, kui olukord on lahenenud!" kirjutas Trump.

​ Juba G20 tippkohtumise ajal teatas presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele, et Buenos Aireses leidis siiski aset Putini ja Trumpi vaheline lühike kokkupuude.

"Kontakt oli," ütles Peskov ajakirjanikele ürituse kuluaarides.

Kreml teatas Putini ja Trumpi järgmise kohtumise ettevalmistamise eeltingimuse >>

Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders kinnitas vestluse toimumise fakti.

"President Trump ja esimene leedi pidasid eilse õhtusöögi ajal mitmeid mitteametlikke vestlusi maailma riigipeadega, sealhulgas ka president Putiniga," teatab Sanders oma avalduses.

Teema:
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)

Samal teemal

WTO süsteem tõrgub, teatas Venemaa esindaja G20-s
Tagid:
START-3, INF, kohtumine, G20, Sarah Sanders, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, Buenos Aires, Argentiina, USA, Venemaa

Peamised teemad