06:14 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Süüria armee hävitas As-Suwayda provintsis sadu ISISe* võitlejaid, illustreeriv foto

Süüria armee hävitas sadu ISISe* võitlejaid

© Sputnik / Михаил Алаеддин
Välisuudised
lühendatud link
5020

Süüria armee hävitas riigi lõunaosa As-Suwayda provintsis üle 270 ISIS-e võitleja. Sellest teatas Oleg Makarevitš, Venemaa relvajõudude peastaabi esindaja Süüria Araabia Vabariigis.

TALLINN, 3. detsember — Sputnik. Ta lausus, et ründeoperatsioon kulges rasketes ilmaoludes maastikul, "mis on läbi lõigatud sügavate kanjonite ja ulatuslike kuristikega, mitmesuguste järsakute ja kaljulõhedega, vahendas RIA Novosti.

Aleppos vajas keemiarünnaku järel arstiabi üle saja elaniku >>

Sellel rindelõigul oli vaenlane loonud sügavalt ettevalmistatud kaitseliini tihedalt pikitud tankitõrje- ja snaiprivaritsusega, miiniväljade ja manööverdusteedega. Kõigil kaitseliini piirialadel olid vastasel laskemoona- ja toiduainetelaod," märkis Venemaa relvajõudude väeüksuse peastaabi esindaja.

Makarevitši sõnul raskendas operatsiooni seegi, et tankide ja rasketehnika manööverdusvõime sellel territooriumil oli piiratud, sõdalaste käsutuses aga oli rohkesti granaadiheitjaid, tankitõrjetakette ja 82-millimeetriseid miinipildujaid.

Kuid Süürias tegutsenud sõduritel õnnestus vaenlaselt ära võtta suur hulk relvi, sealhulgas 12 ameeriklaste juhitavat TOW- tankitõrjeraketti.

Nagu Makarevitš ütles, oli enamik terroriste saabunud As-Suwaydasse Damaskusest Yarmūkist ning Al-Tanfi piirkonnast, mis on rahvusvahelise koalitsiooni kontrolli all eesotsas USA-ga.

Eelnevalt on teatatud, et 17. novembri pealetungi käigus vabastasid valitsusväed terroristidest A-Suwayda provintsis Tell Eş Şafa mäestikkanjoni Damaskusest 92 kilomeetrit lõuna pool.

Ekspert: S-300 tarne muudab Süüria õhutõrje muljetavaldavaks >>

380 ruutkilomeetrisel maa-alal paiknes ISIS*-e viimane tugipunkt Lõuna-Süürias. Agentuuri SANA andmetel hukati operatsiooni käigus ISIS*-e Lõuna-Süüria väepealik Abu Hodger al-Shishani ja mitu välikomandöri.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
ründeoperatsioon, hävitamine, sõjavägi, ISIS, Oleg Makarevitš, As-Suwayda, Süüria

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27