16:20 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
6320

Süüria armee hävitas riigi lõunaosa As-Suwayda provintsis üle 270 ISIS-e võitleja. Sellest teatas Oleg Makarevitš, Venemaa relvajõudude peastaabi esindaja Süüria Araabia Vabariigis.

TALLINN, 3. detsember — Sputnik. Ta lausus, et ründeoperatsioon kulges rasketes ilmaoludes maastikul, "mis on läbi lõigatud sügavate kanjonite ja ulatuslike kuristikega, mitmesuguste järsakute ja kaljulõhedega, vahendas RIA Novosti.

Aleppos vajas keemiarünnaku järel arstiabi üle saja elaniku >>

Sellel rindelõigul oli vaenlane loonud sügavalt ettevalmistatud kaitseliini tihedalt pikitud tankitõrje- ja snaiprivaritsusega, miiniväljade ja manööverdusteedega. Kõigil kaitseliini piirialadel olid vastasel laskemoona- ja toiduainetelaod," märkis Venemaa relvajõudude väeüksuse peastaabi esindaja.

Makarevitši sõnul raskendas operatsiooni seegi, et tankide ja rasketehnika manööverdusvõime sellel territooriumil oli piiratud, sõdalaste käsutuses aga oli rohkesti granaadiheitjaid, tankitõrjetakette ja 82-millimeetriseid miinipildujaid.

Kuid Süürias tegutsenud sõduritel õnnestus vaenlaselt ära võtta suur hulk relvi, sealhulgas 12 ameeriklaste juhitavat TOW- tankitõrjeraketti.

Nagu Makarevitš ütles, oli enamik terroriste saabunud As-Suwaydasse Damaskusest Yarmūkist ning Al-Tanfi piirkonnast, mis on rahvusvahelise koalitsiooni kontrolli all eesotsas USA-ga.

Eelnevalt on teatatud, et 17. novembri pealetungi käigus vabastasid valitsusväed terroristidest A-Suwayda provintsis Tell Eş Şafa mäestikkanjoni Damaskusest 92 kilomeetrit lõuna pool.

Ekspert: S-300 tarne muudab Süüria õhutõrje muljetavaldavaks >>

380 ruutkilomeetrisel maa-alal paiknes ISIS*-e viimane tugipunkt Lõuna-Süürias. Agentuuri SANA andmetel hukati operatsiooni käigus ISIS*-e Lõuna-Süüria väepealik Abu Hodger al-Shishani ja mitu välikomandöri.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
ründeoperatsioon, hävitamine, sõjavägi, ISIS, Oleg Makarevitš, As-Suwayda, Süüria

Peamised teemad