21:14 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
24142

USA senaatori John Barrasso üleskutse saata Ameerika laevastik ja NATO laevad Mustale merele tooks kaasa konflikti järsu eskaleerumise, ütles Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov.

TALLINN, 4. detsember – Sputnik. Ta juhtis tähelepanu asjaolule, et USA senaator mõistab halvasti jõudude tasakaalu antud piirkonnas, vahendab RIA Novosti

"Barrasso peaks rahunema ja tegelema näiteks oma koduosariigi Wyomingi keskkonnaprobleemidega. Sellest oleks rohkem kasu," kirjutas Puškov Twitteris. 

Kommentaatori sõnul on mereväe saatmine Venemaa ranniku lähistele täiesti mõttetu samm.

"Kui USA tahab meid oma territoriaalvete kaitsmisest looduma sundida, siis see neil ei õnnestu. Kui eesmärgiks on hirmutamine – on seegi tulutu. Hiljem tuleb laevastik oma koduvetesse tagasi tõmmata – kojupöördumine ei oleks aga kaugeltki kuulsusrikas. See oleks rumal mõte," lõpetas Puškov. 

Senaatori ettepanek

Vabariiklasest senaator John Barrasso veenis Ameerika Ühendriike ja NATO-t "Venemaa Ukraina agressioonile" otsustavalt reageerima.

Senaator väitis, et Vladimir Putin on inimene, kes "arvestab ainult jõuga", "sõnad ei tähenda tema jaoks mitte midagi" ja olulised on vaid teod, mistõttu tuleb astuda "aktiivsemaid samme".

Senaator soovitas saata USA laevastik ja NATO alused jõudemonstratsioonina Mustale merele. Ta lisas, et Ukrainale on vaja tarnida täiendavaid õhutõrjeseadmeid ja laevadevastast relvastust. 

Сенатор США Джон Баррассо
© AP Photo / Credit SAUL LOEB
USA senaator John Barrasso

Barrasso nimetas õigeks Donald Trumpi otsuse tühistada G20 tippkohtumisel Buenos Aireses kohtumine Putiniga.

USA president loobus läbirääkimistest Venemaaga, põhjendades oma otsust Kertši väina intsidendiga. Veidi hiljem ütles Trump, et tal on Putiniga head suhted ja kohtumine toimub siis, kui aeg on selleks küps.

Provokatsioon Mustal merel

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti juba kirjutas, tungisid 25. novembril Venemaa territoriaalvetesse kolm Ukraina mereväe alust, üritades teel Odessast Berdjanskisse luba küsimata Venemaa territoriaalvesi läbida. 

Ukraina meremehed keeldusid kohale tulnud Venemaa piirivalvuritele allumast ja püüdsid põgeneda, ähvardades neid ka oma relvadega. Vastuseks avasid piirivalvelaevad piiririkkujate pihta tule.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas Musta mere intsidenti Ukraina võimude provokatsiooniks ning pöördus Kiievi Lääne kuraatorite poole, et viimased oma hoolealust tagasi hoiaksid. 

Lavrov soovitas ühtlasi Ukraina poliitikutel "käituda adekvaatsemalt", sest Läänel "on Ukraina valitsuse käitumise pärast juba ebamugav", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Puškov nimetas Merkeli peamise vea >>

Ukraina president kuulutas riigi pooltes oblastites välja sõjaseisukorra, mille Ülemrada 30 päevaks kinnitas.

Vladimir Putin nimetas juhtumit ettekavatsetud provokatsiooniks seoses Petro Porošenko madala reitinguga presidendivalimiste eelõhtul. Venemaa juht märkis, et piirivalvurid täitsid oma ülesandeid riigipiiri kaitsmisel igati korrektselt.

Samal teemal

"Tehke proovi": Venemaa vastus Ilvese provokatiivsele avaldusele
Senaator Puškov kommenteeris Hispaania hävitaja intsidenti Otepääl
Tagid:
NATO, John Barrasso, Aleksander Puškov, Donald Trump, Sergei Lavrov, Must meri, USA, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad