07:00 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
14230

Lahinglaserikompleksid "Peresvet", millest Vladimir Putin oma märtsikuises ettekandes rääkis, jõudsid relvajõududesse.

TALLINN, 5. detsember – Sputnik. Vene Föderatsiooni relvajõududes võeti testi-häirevalmidusse lasersüsteemid "Peresvet" — sõjavägi hakkas nende reaaloludes kasutamist harjutama ja vajalike allüksuste oskusi lihvima. Sellest teatas kolmapäeval viitega Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumile ajaleht "Krasnaja Zvezda". 

Väljaanne täpsustab, et "Peresveti" komplekside häirevalmidusse seadmine armees algas 1. detsembril. Lisatakse, et üksuste isikkoosseis, kellele uus relvaliik usaldati, sai selleks vajaliku väljaõppe juba varem.

Koolitus korraldati Možaiski Kosmosevägede akadeemias, samuti Venemaa sõjatööstuskompleksi ettevõtetes.

"Antud kaasaegse relvastuse kasutusoskuste omandamise käigus harjutati ka süsteemide kiiret paigaldamist ja lahingvalvesse seadmist," teatas ajaleht.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas esmakordselt lahinglaserkomplekside olemasolust Venemaal president Vladimir Putin oma 2018. a. märtsikuises ettekandes Föderaalassambleele.

© Минобороны РФ
Laserkompleks "Peresvet"

Lisaks "Peresvetile" tutvustas riigipea ka teisi uusimaid relvasüsteeme, millel mujal maailmas analoogid puuduvad.

Nende hulka kuuluvad mandritevaheline raketisüsteem "Sarmat", mehitamata ja piiramatu tegevusraadiusega allveedroonid "Poseidon", ülihelikiiruselise plaaneriga raketisüsteem "Avangard", tuumajõuallikaga varustatud piiramatu tegevusraadiusega tiibrakett "Burevestnik" ja lennuväe ülihelikiiruseline raketikompleks "Kinžal". 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, otsib Ameerika relvajõudude eliit — eriüksuslased, kes neile Ameerika Ühendriikides Venemaal toodetud relvade koopiaid valmistama hakkaks, et neid mitte Venemaalt osta.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Виталий Аньков

USA eriüksused tahavad vene relvi >>

Samal ajal, kui Washington surub oma NATO partneritele ja liitlastele peale kalliste Ameerika relvade tarnelepinguid, soovivad USA sõjaväelased ise oma potentsiaalse vastase — Venemaa relvi. Paljud Venemaa relvatootjad on erinevatel ettekäänetel Ameerika Ühendriikide kehtestatud sanktsioonide alla sattunud, et hävitada globaalsel relvaturul oma konkurendid.

Sputnik Eesti kirjutas ka, et Venemaal ei ole NATOga võrdseid rahalisi ja tootmisvõimalusi ega võrreldavat võimekust pikaajalise tavasõja pidamiseks. Seepärast on Moskva sunnitud tuginema kõige tõhusamatele relvaliikidele, mis tagaksid sõjaliste jõudude võimsuse tasakaalu.

Rooda: Venemaa "eksperdid" ei tea, millest räägivad >>

Venemaa tuumatehnoloogia on tasemelt USA omast palju kõrgem. Samuti on Venemaal väga kõrgelt arenenud tuumalaengute kohaletoimetamise vahendid, muuhulgas raketid. Venemaal toodetud raketimootorite tarnimise fakt USAle on laialt tuntud, ameeriklased ei varja, et Moskva teaduslik-tehniline areng selles valdkonnas nende oma ületab.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Venemaa soomusautod: ratastel tankid
Läänemaailma alusetu eufooria: vene "Pantsir" suudab Süüriat kaitsta
Tagid:
laser, laserrelv, lahinglaser, laserkompleks, Peresvet, õhutõrjesüsteem, õhutõrjekompleks, õhutõrjeseade, õhutõrjerelv, relvastusprogramm, õhutõrje, relvastus, Možaiski Kosmosevägede akadeemia, Vene Föderatsiooni kaitseministeerium, Föderaalassamblee, õhu- ja kosmoseväed, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad