16:55 17. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
Ameerika hävitaja käis end Vene mereväebaasi lähedal näitamas

Ameerika hävitaja käis end Vene mereväebaasi lähedal "näitamas"

© AFP 2019 / PH3 Konstandinos Goumenidis/US Navy
Välisuudised
lühendatud link
5920

Ameerika laevastiku väejuhatus teatas nende sõjalaeva ilmumisest Venemaa mereväebaasi lähedusse. USA mereväe hävitajat USS McCampbell märgati kolmapäeval Peeter Suure lahes Venemaa laevastiku mereväebaasi vahetus läheduses.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. USA Vaikse ookeani laevastiku juhatus kinnitas laeva läbiminekut. Laevastiku esindaja Rachel McMarr selgitas, et USS McCampbelli ilmumine Venemaa ranniku lähedale oli demonstratiivse iseloomuga, edastas RIA Novosti

"USS McCampbell saabus Peeter Suure lahte, et heita väljakutse Venemaa mereväe ülemäärastele ambitsioonidele ning toetada USA ja teiste riikide õigusi ja vabadusi seaduslikule meresõidule," ütles McMarr.

Provokatsioonid Mustal merel >>

Seejuures märkis ta, et "demonstratsioon" ei olnud suunatud Venemaa vastu ja ega seotud hiljutise vahejuhtumiga Mustal merel, kus Venemaa piirivalvurid pidasid Venemaa Föderatsiooni territoriaalvetes kinni kolm Ukraina sõjalaeva. USA mereväe esindaja sõnul peab hävitaja läbisõit andma signaali, et USA sõjaväelased jätkavad oma ülesannete täitmist kõikjal, kus rahvusvaheline õigus seda lubab.

"See kehtib nii Jaapani mere kui ka teiste paikade kohta maailmas," ütles Rachel McMarr.

Teadaolevalt on Peeter Suure laht Venemaa suurim laht Jaapani mere rannikul. Siin asuvad Vladivostok, Nahhodka, Bolshoi Kamen, Fokino, samuti Venemaa suurim Vaikse ookeani sadam Vostotšnõi.

Nagu Sputnik Eesti on juba kirjutanud, on viimastel aastatel Venemaa piiride lähedal täheldatud USA ja NATO sõjalise iseloomuga tegevuse enneolematut kasvu. Läänes seletatakse seda vajadusega heidutada pärast Krimmi taasühendamist Venemaaga tekkinud "Venemaa ohtu". Moskva omakorda on korduvalt kinnitanud, et ei ole huvitatud vastasseisu suurenemisest NATO-ga.

"Toit on laual": Trump "sööb" kõike, mis Kiiev talle ette annab >>

Venemaa välisminister Sergei Lavrovi kinnitusel loodab Venemaa, et allianss juhindub oma otsustes tervest mõistusest, kuid on valmis ka ise astuma vajalikke samme, et tõrjuda NATO sõjaliste võimete tugevdamisest tingitud ohte riigi julgeolekule. Rääkides Venemaale esitatavatest süüdistustest agressiivses käitumises, märkis Venemaa president Vladimir Putin, et kõik see on "jutt vaeste kaitseks" (tühi loba – toim.).

Tagid:
riigipiir, provokatsioon, sõjalaev, merevägi, Rachel McMarr, Must meri, Venemaa, USA

Peamised teemad

 • Borš kui relv, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et väidet nagu armastatakse Venemaal borši keeta ja süüa, võidakse pidada "kultuuriliseks hõivamiseks" ja "kulinaarse annekteerimiseks". BBC-d häiris Russia Twitteri kontol ilmunud teade.

  15
 • Venemaa raketikompleks Iskander õppustel

  NATO Parlamentaarse Assamblee istungil Londonis osalenud Eesti saadikud esitasid küsimuse, kuidas tagatakse Euroopa julgeolek, kui Washington lahkus kehtimast keskmaa tuumaleppest.

  22
 • Luudadega naised soolise ebavõrdsuse vastasel meeleavaldusel Quitos, Ecuadoris.

  Euroopa Soolise Võrdsuse Instituudi aruandes märgitakse Eesti kiiret tõusu soolise võrdõiguslikkuse saavutamisel. Samal ajal on Eesti mahajäämus naaberriigist Soomest endiselt suur.

  11