17:41 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
23110

Taani võtab kasutusele erakorralised meetmed seoses kuriteo toime pannud pagulastega, kes saadetakse ära üksikule saarele või Leetu rajatavasse vanglasse.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Tegemist on Taani kaguosas asuva Lindholmi saarega. Otsuse taga on Taani liberaalne valitsuspartei Venstre, vahendab portaal Eestinen viitega Taani rahvusringhäälingule DR.

Seni on saarel viidud läbi loomkatseid viirustega põhjusel, et saar on tühi. Viirustega nakatatud loomad on hiljem põletatud saarel asuvas krematooriumis. Saare pikkus on pool kilomeetrit.

Soomes kahtlustatakse pagulasi seksuaalkuritegudes lastega>>

Välja saadetud pagulased saadeti Iraagist Soome tagasi, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Строителев

Nüüd aga rajatakse saarele välismaalaste keskus, mis pole päris vangla, aga sellest oluliselt ei erine. Saarele sõidab laev, aga mitte regulaarselt. Saarele on vaja sinna saadetutel naasta ööseks.

Saarele viiakse sellised kuriteo toime pannud pagulased, kes on otsustatud maalt välja saata, aga keda ei saa välja saata, kuna seda ei võimalda olukord sihtriigis. Saarele saatmine võimaldab selliseid inimesi paremini kontrollida.

Saarele saatmine parandab üldist turvalisust Taanis, kuna sealsed elanikud ei häiri teisi inimesi, vaid suhtleksid ainult omavahel. Saarele võidakse viia näiteks need, kes on vastuvõtukeskustes pannud toime relva- ja narkokuritegusid. Muidu oleks sellised isikud pandud vanglasse, aga nüüd leiti lahendus saare näol.

Kes võtab ÜRO ränderaamistiku osas vastutuse>>

Lisaks sellele käivad Taanil läbirääkimised Leeduga, et osa vangi mõistetud pagulasi saaks saata Leetu rajatavasse vanglasse. Taani valitsus on kinnitanud, et ollakse rajamas "vanglat ühte Balti riiki". See oleks ühtlasi kohalike pagulaste hirmutamiseks, kuna olud on Leedus karmimad kui Taani vanglates.

Taanis on viimastel aastatel muutunud suhtumine pagulastesse kriitilisemaks.

Erakonnad võistlevad selle nimel, kes suudab pagulastele välja mõelda karmimaid meetmeid. Asjaga on kaasa läinud isegi Taani vasakpoolsed.

Nii on Taani sotsid teinud ettepaneku, et Taanis ei saaks enam üldse taotleda varjupaika ja et Taani vastu võetavatele kolmandatest riikidest tulijatele seatakse piir.

Pagulased on hakanud Soome jäämiseks ristiusku pöörama, illustratiivne foto
© Sputnik / Максим Богодвид

Tagasi saata: Saksamaal ei õnnestu oma migrantidest vabaneda>>

Taani liberaalid on vastu võtnud nn getoseadused, mille kohaselt karistatakse karmimalt pagulaste rajoonides toime pandud kuritegude eest.

Parlament kiitis getoseadused heaks juunikuus.

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
kuritegu, pagulased, saar, Taani, Leedu

Peamised teemad