14:26 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
4420

Luksemburgi valitsus soovib keskkonda säästa ja teha lõpp liiiklusummikutele.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Luksemburgi linnas on ühed maailma kõige hullemad liiklusummikud. Seal elab umbes 110 000 inimest ning lisaks käib linnas tööl 400 000 inimest mujalt.

Lisaks Luksemburgi enda elanikele, keda on kokku 600 000, sõidab riiki iga päev tööle inimesi ka naaberriikidest Prantsusmaalt, Belgiast ja Saksamaalt.

Anne Veski sai oma trammi>>

Tallinna Linnatransport hangib sada uut gaasibussi, illustreeriv foto
© Sputnik / Денис Пастухов

Uuringud on näidanud, et sealsed autojuhid veetsid 2016. aastal keskmiselt 33 tundi liiklusummikutes istudes, teatas Pealinn viitega väljaannele The Guardian.

Sel suvel määrati, et transport Luxembourgi linnas on tasuta kõigile alla 20aastastele lastele ja noortele ning piletide hinnad muudeti väga odavaks — kaks eurot maksva piletiga saab sõita kaks tundi, mis Luksemburgis on piisav, et ühe piletiga soovitud sihtkohta jõuda.

2020. aasta alguses on aga plaanis kõik piletid ära kaotada ning transport muuta täiesti priiks.

Valitsuse sõnul tähendaks piletite kaotamine ja tasuta ühistranspordi kehtestamine seda, et riigil oleks võimalik kokku hoida piletimüügi ja piletikontrolliga seotud kuludelt.

Tallinnas avatakse Eesti esimene muutsuuunaliiklusega tänav>>

Tallinna ühistransport on tasuta kõigile registreeritud linnaelanikele alates 2013. aastast. Põhjuseks oli piletimüügimist ainult 30% transpordiettevõttete kulude katmine, mistõttu suurim osa piletimüügist kasum läinud müügipunktide pidamiseks.

Alatest 1. juulist sõidavad bussid, kus kehtib nulleurone pilet, Viljandimaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Pärnumaal, Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Raplamaal kehtib nulleurone bussipilet ühistranspordi kasutajatele, kes ei ole vanuses 20 — 62 eluaastat.

Tagid:
liiklusummik, ühistransport, Luksemburg

Peamised teemad