18:11 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Välisuudised
lühendatud link
Arktika (25)
3810

Venemaa pooldab Arktika probleemide lahendamiseks konstruktiivset dialoogi ja vastastikku kasuliku koostööd, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. "Venemaa toetab järjekindlalt Arktikaga seonduvate probleemide lahendamist konstruktiivse dialoogi ja vastastikku kasuliku koostööga, et tagada selle piirkonna turvaline ja stabiilne tulevik," ütles Lavrov VIII rahvusvahelise foorumi "Arktika: tänane ja homne" osalejatele, vahendas RIA Novosti osundusega Venemaa välisministeeriumile

Holland süüdistab Venemaad NATO Arktika-õppuste segamises >>

Lavrov märkis samuti, et rahvusvaheline foorum "Arktika: tänane ja homne" annab olulise positiivse panuse Arktika arendamise tegevuskava kujundamisse ja Venemaa prioriteetide edendamisse selles valdkonnas.

Rikkuste meri: Venemaa ammutab USA riigivõla Arktika alt, illustreeriv foto
© Sputnik / Валерий Мельников

Varem teatas Venemaa Põhjalaevastiku ülem admiral Nikolai Jevmenov, et NATO sõjaline kohalolek Arktikas kasvab ning seetõttu suureneb ka konfliktide oht selles piirkonnas. Tema andmetel on suurenenud Norra ja NATO luuretegevuse ja õppuste ulatus Norra merel.

Muuhulgas alustas hiljuti Venemaa piiride lähedal Arktikas aktiivselt tööd Norra mereväe uus luurelaev Marjata ja hüdroakustiline luurelaev Egeri ning Norras asuvatelt lennuväljadelt tõusevad õhku Ameerika Ühendriikide mereväe patrull-lennukid Poseidon.

Ekspertide hinnangul Arktika põues on ligikaudu kümme miljardit tonni naftat (83 miljardit barrelit) ja 1550 triljonit kuupmeetrit maagaasi. Lisaks süsivesinikele on Arktikas rikas plaatina ja haruldaste muldmetallide, vase ja nikli maakide, tantaali, nioobiumi, kulla ja teemantide poolest. On ka riigis defitsiitseid maake, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Me kaebame teie peale, kollektiivselt: NATO on taas Venemaa peale solvunud >>

"Arktika mandrilaval on juba uuritud maavarasid, mis on nõutud nii sise- kui välisturgudel. Täna saame rääkida rohkem kui kümnest puisteainete leiukohast," ütles intervjuus RIA Novostile Anton Sergejev, Rosgeoloogia ametlik esindaja.

Teema:
Arktika (25)
Tagid:
dialoog, koostöö, Välisministeerium, Sergei Lavrov, Arktika, Venemaa

Peamised teemad