06:11 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
4910

Ukraina on kehtestanud Venemaalt pärit 16- kuni 60-aastastele meestele riiki sisenemise piirangud. Ukraina poliitik Vladimir Oleinik kommenteeris seda algatust Sputniku raadiosaates, avaldades oma seisukoha selle kohta, milliseid eesmärke järgib Ukraina praegune valitsus.

TALLINN, 10. detsember — Sputnik. Ukraina on kehtestanud Venemaalt pärit 16- kuni 60-aastastele meestele riiki sisenemise piirangud, teatakse Ukraina presidendi Petro Porošenko Twitteri-kontol, vahendab RIA Novosti.

Porošenko põhjendas seda sammu sellega, et Kiiev tahab takistada Moskval "Ukrainas eraarmeeüksuste loomist ", et "mitte lasta venemaalastel teostada operatsioone, mida nad juba 2014. aastal plaanitsesid. 

Venemaa saatkond kommenteeris Riigikogu "Kertši" avaldust >>

Vastava ettepaneku esitas esmaspäeval Ukraina piirivalveteenistus. Keeld soovitati kehtestada sõjaseisukorra kehtimise ajaks. Samuti saab alates 29. novembrist ületada Ukraina ja Krimmi vahelist piiri üksnes Ukraina isikutunnistuse alusel.

FSB avaldas Kertši väinas Ukraina meremeeste kinnipidamise üksikasjad
Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Nagu Venemaa välisministeeriumist teatati, oleks kõigile Ukraina otsustele peegeldavalt vastata ebaotstarbekas.

Senaator Frants Klintsevitš märkis omakorda, et Kiiev ei jää ootama vastukaluks Venemaale sisenemise keeldu Ukraina kodanikele. Tema sõnul tehakse Venemaal põhimõtteliselt vahet ukrainlaste ametivõimudel ja rahval, kes ei tohi "selle valitsuse arutute tegude pärast kannatada."

Sputniku raadiosaates avaldas Ukraina poliitik ning inimõiguslane Vladimir Oleinik oma arvamuse selle kohta, milliseid eesmärke säärased algatused Kiievi poolt silmas peavad.

"Muidugi, igas riigis leidub idioote, aga et niivõrd palju – seda kohtan ma esmakordselt. Tegelikult astutakse kõikvõimalikke samme, mis on suunatud pingete üleskruvimisele. Aga Porošenkol pole väljapääsu, ta on nurka aetud. Valimisi võita ei anna, üritas sõjaseisukorra kehtestamise teel valimisi 60 päeva võrra edasi lükata, ent seda võimalust ta ei saanud, vaid sai justkui nuditud variandi. Aga sellegipoolest teeb ta ikkagi kõik selleks, et olukorda provotseerida ja leida põhjus aasta lõpul sõjaseisukorra kehtivusaega pikendad," ütles Oleinik.

Ukrainas hakkas kehtima sõjaseisukord >>

"Selleks võetaksegi ette niisuguseid samme – 16- kuni 60 aastastel Vene Föderatsiooni meeskodanikel on keelatud Ukrainasse sisse sõita. Aga nemad ei sõida sinna ju selleks, et näha ukraina rahvahaletsusväärset eluolu, vaid reeglina sõidavad nad külla sugulastele ja lähedastele, sõidavad pulma, perekondlikele pisustustele või matustele. Aga neid ei lubata…," lausus Vladimir Oleinik.

Sedaviisi üritab Kiiev tema hinnangul Venemaa ja Ukraina kodanikke üksteise vastu meelestada ja minna siis üle edasistele tegudele.

"Nad (Ulkraina võimud – toim.) püüavad järjepidevalt vihakraade ülespioole kergitada ning sellele järgnevad tingimata provokatsioonid – kas Kertši väinas, mille kaudu taas püütakse läbi viia käike, mis ujub, või siis näiteks Donbassi piirkonnas. See tähendab, et Porošenko teeb kõik selleks, et kinnitada, et tema poolt kehtestatud sõjaseisukord on õigustatud ja seda tasub pikendada. Ja kõike see sünnib ainult ühe nimel – et oma võimu säilitada," leiab Ukraina poliitik.

Ukrainas jõustus Porošenko määrus sõjaseisukorra kehtestamiseks kümnes oblastis, sealhulgas Luganskis ja Donetskis. Sõjaseisukord kehtib 30 päeva ja näeb ette võimaluse ajutiselt piirata kodanike põhiseaduslikke õigusi ja vabadusi, eeskätt valimistest osavõtmise, mõtte- ja sõnavabadust.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)

Samal teemal

Porošenko tegi ettepaneku tühistada sõprusleping Venemaaga
"Toit on laual": Trump "sööb" kõike, mis Kiiev talle ette annab
SBU süüdistas Ukraina Õigeusu Kirikut usuvaenu õhutamises
Tagid:
provokatsioon, mehed, poliitika, piirang, sissesõit, piir, Vladimir Oleinik, Petro Porošenko, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad