07:36 26. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Ukraina riigihalduse ministeeriumi autobaas ostab presidendi autopargile kaks luksuslikku Mercedes-Benz S600 soomustatud sedaani

Meedia sai teada Porošenko tarvis luksuslike Mercedeste ostust

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Välisuudised
lühendatud link
5820

Ukraina riigihalduse ministeeriumi autobaas ostab presidendi autopargile kaks luksuslikku Mercedes-Benz S600 soomustatud sedaani. Sellest teavitas portaal Naši Dengi (Meie Raha) viitega riigihangete teabesüstemile Prozorro.

TALLINN, 10. detsember — Sputnik. Sellest teavitas portaal Naši Dengi (Meie Raha) viitega riigihangete teabesüstemile Prozorro, vahendab RIA Novosti. Märgitakse, et mõlema auto peale plaanitakse kulutada ligi poolteist miljonit eurot.

Samas oli presidendi autobaasil võimalus kokku hoida. Suvel osales pakkumistes ettevõte, kes pakkus välja teised, Maybachi mudelid, mis olid poolteist korda odavamad.

Putin põhjendas keeldumist Porošenkoga suhtlemisest >>

Pakkumusele ei olnud konkurente ja tellimus tühistati. Seejärel oli võimalus osta autod erimenetluse korras selleltsamalt pakkujalt, kuid lõpus valiti välja teine ettevõte.

Porošenkole mõeldud sedaanid peavad saama värvitud "mustaks metallikuks", auto salongi tulevad "eksklusiivse marmormustriga" nahkpolstrid.

Mercedes-Benz S-klassi mudeleid peetakse automudelite hulgas saksa ettevõtte lipulaevaks.

Ukraina on kehtestanud Venemaalt pärit 16- kuni 60-aastastele meestele riiki sisenemise piirangud, teatakse Ukraina presidendi Petro Porošenko Twitteri-kontol.

Porošenko põhjendas seda sammu sellega, et Kiiev tahab takistada Moskval "Ukrainas eraarmeeüksuste loomist ", et "mitte lasta venemaalastel teostada operatsioone, mida nad juba 2014. aastal plaanitsesid.

Sputniku raadiosaates avaldas Ukraina poliitik ning inimõiguslane Vladimir Oleinik oma arvamuse selle kohta, milliseid eesmärke säärased algatused Kiievi poolt silmas peavad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Provokatsioonid Mustal merel >>

"Muidugi, igas riigis leidub idioote, aga et niivõrd palju — seda kohtan ma esmakordselt. Tegelikult astutakse kõikvõimalikke samme, mis on suunatud pingete üleskruvimisele. Aga Porošenkol pole väljapääsu, ta on nurka aetud. Valimisi võita ei anna, üritas sõjaseisukorra kehtestamise teel valimisi 60 päeva võrra edasi lükata, ent seda võimalust ta ei saanud, vaid sai justkui nuditud variandi. Aga sellegipoolest teeb ta ikkagi kõik selleks, et olukorda provotseerida ja leida põhjus aasta lõpul sõjaseisukorra kehtivusaega pikendad," ütles Oleinik.

Peamised teemad