19:27 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
77 0 0

Naastrehvidega autode juhid võivad Venemaal oma sõiduautodele enam mitte panna tähismärki "Naastrehvid".

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. See tuleneb peaminister Dmitri Medvedevi allkirjastatud valitsuse määrusest, mis jõustus 8. detsembril, teatas RIA Novosti.

Nagu märgib Venemaa transpordipolitsei, on märgi kinnitamise kohustuse tühistamine tingitud asjaolust, et see on kaotanud oma aktuaalsuse.

Tänapäeva autode dünaamilised omadused sõltuvad paljudest teguritest (konstruktsioon, koormatus, kaasaegsete elektrooniliste süsteemide olemasolu, mis soodustavad pidurdust või stabiliseerimist), nii et märgis "Naastrehvid" ei võimalda teistel juhtidel auto liikumist enam selgelt hinnata.

Tallinna kommunaalamet alustas kampaaniat Tolm tapab, illustreeriv foto
© Sputnik / Руслан Кривобок

Lisaks võib tagaklaasil olev kleebis piirata nähtavust.

Aasta tagasi hoiatas Sputnik Eesti, et Venemaal trahvitakse ka välismaa autojuhte talverehvimärgise "Ш" puudumise eest.

Soome autojuhid ostsid massiliselt kleepse märgiga "Ш" — "Шипы" (talverehvid) — paljudele on tulnud avastusena, et Venemaal laieneb selle märgise autol olemasolu nõue ka välismaalastele.

Venemaal trahvitakse välismaa autojuhte talverehvimärgise "Ш" puudumise eest>>

Nõudlus nende kleebiste järele on kasvanud peaaegu kõikides Venemaa piiri vahetus läheduses paiknevates Soome tanklates.

Venemaa piiri äärsete Soome piirkondade elanikud sõidavad sageli Venemaale odava bensiini järele. Sama pilt avaneb ka Eestis, kus bensiin maksab keskmiselt kaks korda enam kui Venemaal.

Seadus talverehvide märgi kohustuslikkusest jõustus Venemaal 2016. aastal. See märk, mis näeb välja nagu venekeelne täht "Ш" valgel punasega raamitud kolmnurgal, oli määratud teiste transpordivahendite juhte teavitama, et antud autol on all nael- või naastrehvid.

Jäine ilm suurendab liiklusõnnetuste ohtu>>

Sellise kleebise puudumist isegi teises riigis registreeritud autol karistati rahatrahviga kuni 500 rubla ulatuses.

Tagid:
tähistamine, naastrehvid, autojuht, Venemaa

Peamised teemad