03:30 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
20 0 0

Prantsusmaa idaosas asuvas Strasbourgis leidis teisipäeval, 11. detsembril aset tulistamine jõuluturu lähedal, surma sai kaks ja haavata 14 inimest.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Prantsuse meedia info kohaselt on ründaja 29-aastane ja politseile varasemast teada. Meest olevat jälgitud radikaliseerumise ja võimaliku terroriohuga seoses.

Varasemail andmeil oli hukkunuid kolm ja haavatuid 13. Haavatutest kaheksa seisund oli raske, vahendas Pealinn viitega BNSle.

Kahtlusalune avas tule linna ühel rahvarohkeimal tänaval umbes kella 20 paiku (Eesti aeg kell 21).

Siseminister Christophe Castaneri tulistas ründaja inimesi kolmes erinevas kohas, enne kui algas tulevahetus piirkonnas patrullinud sõduritega.

"Ta võitles meie julgeolekujõududega kaks korda," lisas Castaner.

Sõdurid haavasid ründajat, kuid ei suutnud takistada tal põgenemast, ütlesid politseinikest allikad.

"Julgeolekujõud otsivad aktiivselt ründajat, kes oli S-nimekirjas," ütlesid kohalikud ametnikud. Nimekirjas on politsei jälgitavad äärmuslased.

"350 politseinikku ja sandarmi on jätkuvalt kohapeal" ning neid toetavad kopterid, eriüksuslased ja sõdurid, lisasid ametnikud.

Välisminister Mikser avaldas Prantsusmaa kolleegile kaastunnet

Välisminister Sven Mikser avaldas Prantsusmaa välisministrile Jean-Yves Le Drianile kaastunnet Strasbourgis toimunud tulistamise pärast.

"Avaldan siirast kaastunnet elu kaotanute peredele ja sõpradele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist," seisab välisminister Mikseri kirjas oma kolleegile. "Oleme sel kurval ajal mõtteis ohvrite lähedaste ja vigastatutega ning kogu Prantsusmaa rahvaga," lisas ta.

Strasbourgis heisatakse Eesti trikoloor eesistumise alguse puhul.
© Sputnik / Владимир Федоренко

"Sellistel jõhkratel ja ebainimlikel vägivallategudel ei saa olla meie ühiskonnas kohta. Soovin Prantsusmaa politseile jõudu tulistaja kiirel tabamisel," rõhutas Mikser.

Välisministeerium palub Strasbourgis viibijatel säilitada rahu ning jälgida kohalike ametivõimude korraldusi. Jõuluturg on ajutiselt suletud. Esineb liiklusseisakuid, teostatakse täiendavat dokumentide kontrolli.

Ministeerium palub kõigil Strasbourgis viibinutel anda lähedastele teada, et teiega on kõik korras. Kui teil ei õnnestu oma Strasbourgis viibivate lähedastega ühendust saada, pöörduge välisministeeriumi numbril +372 5301 9999.

Prantsusmaa reisisoovitused.

Tagid:
tulistamine, rünnak, haavatud, Strasbourg

Peamised teemad