23:16 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
33 0 0

Moskva kuulutas persona non grata'ks Slovakkia sõjaväediplomaadi, kes peab Venemaalt lahkuma kahe päeva jooksul, ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 13. detsember - Sputnik. Ta lisas, et Slovakkia suursaadikule anti üle sellekohane noot ja et see oli vastuseks Slovakkia võimude poolt Venemaa saatkonna sõjaväeatašee väljasaatmisele Bratislavast, edastas RIA Novosti.

Slovakkia saatis riigist välja Venemaa diplomaadi >>

Bratislava saatis 22. novembril riigist välja Venemaa diplomaadi, keda süüdistatakse luuretegevuses. Sellest teavitas ajaleht Pravda viitega Slovakkia peaministrile Peter Pellegrinil, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Riigi peaminister Peter Pellegrini sõnul kogus diplomaat andmeid Slovakkia ja NATO kohta.

Venemaa saatis välja Kreeka diplomaadid
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni esimene aseesimees Vladimir Džabarov on omakorda teatanud, et Venemaa vastab "niisugustele ebasõbralikele sammudele" peegeldavalt.

See ei ole esimene Venemaa diplomaatide väljasaatmise juhtum. Juulis alguses süüdistas Kreeka kaht Venemaa diplomaatilise esinduse töötajat katsetes koguda ja levitada teavet, samuti pistise andmises riigiametnikele ja veel kahel töötajal keelati riiki siseneda.

Kreeka ametivõimud heitsid Vene diplomaatidele ette riigi siseasjadesse sekkumist ning riigi julgeoleku õõnestamist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Venemaa välisministeerium teatas kuu aega hiljem, et vastas kahe Vene diplomaadi Kreekast väljasaatmisele samaga.

Lähemalt saab Venemaa diplomaatide väljasaatmisjuhtumitest lugeda RIA Novosti täpsustusest.

Samal teemal

Venemaa saadab riigist välja 60 USA diplomaati
Leedu kaalub Vene diplomaatide väljasaatmist
Erdoğan: Türgi ei astu Venemaa vastu samme ainult "kahtlustuse põhjal"
Kreml vastab oma diplomaatide väljasaatmisele sümmeetriliselt
Tagid:
Venemaa välisministeerium, Maria Zahharova, diplomaat, Slovakkia, Venemaa

Peamised teemad