19:36 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
6110

Venemaa on tehniliselt valmis raudteeühenduse lõpetamiseks Ukrainaga, kui Kiiev sellise otsuse teeb.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Venemaa transiitrongid ei läbiks siis enam Ukraina territooriumi, ütles Venemaa Föderatsiooninõukogu majanduspoliitika komitee esimees Sergei Kalašnikov agentuurile RIA Novosti.

Ukraina taristuminister Vladimir Omeljan teatas varem agentuurile UNN, et ministeerium on esitanud valitsusele ametliku ettepaneku lõpetada raudteeliiklus Venemaaga.

"Meie riigi lõunaossa minevad rongid ei läbi Ukrainat nagunii. Krimmi suunduvad rongid esialgu veel lähevad läbi Ukraina, kuid 2019. aastal antakse käiku raudteesild üle Kertši väina ja rongid hakkavad edaspidi käima sealtkaudu," ütles senaator.

Samal ajal märkis ta, et raudteeühenduse lõpetamise korral kannatavad mõlemad pooled, kuid Ukraina rohkem.

"Meie riikidevaheline transpordiühendus on mõeldud nii reisijate kui kaupade veoks. Seetõttu põhjustab raudteeliikluse lõpetamine raskusi mõlemale riigile, kuid suuremal määral kannatab siiski Ukraina, kes impordib Venemaalt palju rohkem," selgitas Kalašnikov.

Ta usub, et Kiiev siiski otsustab raudteeliikluse katkestada.

"Praegu Ukrainas, eriti valimistega seoses toimuv võib põhjustada igasuguseid ebaloogilisi otsuseid, nii et ma arvan, et seda ka tehakse," ütles senaator.

Kertši vahejuhtum

Sputnik Eesti teatas varem, et 25. novembril rikkusid kolm Ukraina sõjalaeva Venemaa riigipiiri ja asusid sooritama ohtlikke manöövreid, eirates Venemaa piirivalvurite nõudmisi.

Provokatsioonid Mustal merel>>

Pärast korduvaid hoiatusi võeti laevad ja nende meeskonnad 24 mehe näol vahi alla. Meremeste suhtes on algatatud kriminaalasi Venemaa riigipiiri rikkumise kohta.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)
Tagid:
raudtee, Kiiev, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad