09:30 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
29 0 0

Üle 40 ühiku terroristidelt ära võetud USA, Prantsusmaa, Iisraeli päritoluga relva näidatakse kõigile huvilistele Venemaal Novosibirskis ja Berdskis.

TALLINN, 17. detsember - Sputnik.  Sellest teatas esmaspäeval Venemaa armee Keskringkonna pressiteenistus, vahendab RIA Novosti.  "Novosibirskis demonstreeritakse üle 40 relvanäidise, mis on Venemaa relvajõudude poolt Süüria territooriumi vabastamisel sõdalastelt konfiskeeritud, teatas pressiteenistus.

© RT
Islamiriigi* relvaladudes avastati NATO relvi

Pressiteenistusest täpsustati, et trofee-eksponaadid toimetati täna sõjaväelennukiga Jekaterinburgist Novosibirskisse. Nende seas on esindatud nii isetehtud kui ka USA-s, Prantsusmaal, Iisraelis, Itaalias ja teistes riikides toodetud relvi.

Islamiriigi relvalaos avastati uusimaid NATO relvi >>

Näitus on Novosimbirskis ülal kolm päeva. Teispäeval, 18. detsembril näidatakse trofeede väljapanekut Novosimbirski garnisoni ohvitseride majas, 19. detsembril akadeemialinaku kultuurimajas Zvezda ja 20. detsembril Berdski linnas.

Venemaa vaenupoolte lepitamise keskuse esindajad avastasid koos Süüria sõjaväelastega Homsi provintsi idaosa vabastatud aladelt relvalaod, mis olid täis NATO riikides valmistatud relvastust, vahendas kevadel uduisteportaal Sputnik Eesti.

Islamiriigi* terroristide relvalaos Mayadin'i linnas avastati ka mullu sügisel NATO uusimat relvastust. Süüria sõjaväelased hõivasid Venemaa õhuväe toetusel suure terroristide relvalao, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lavrov süüdistas USA-d "surmaohtlikes provokatsioonides" Süürias >>

"Meil kulub vähemalt kuus päeva, et kõik need trofeed, mille Islamiriigi* terrorivõitlejad pärast põgenemist maha jätsid, välja vedada. Siin on palju erinevaid välismaa päritolu relvi ja sidevahendeid," ütles Süüria armee kindral Suheil al-Hassan.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Kas USA toodab Gruusias bakterioloogilist relva
Valged Kiivrid tarnisid taas Süüria terroristidele mürkaineid
Tagid:
USA, Prantsusmaa, Iisrael, näitus, relv, terrorist

Peamised teemad