14:17 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
3910

Briti peaminister Theresa May ärgitas esmaspäeval parlamendisaadikuid mitte toetama teist referendumit Euroopa Liidust lahkumise üle, ja lubas panna lahkumisleppe alamkojas hääletusele 14. jaanuariga algaval nädalal.

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. May kutsus parlamendis eelmise nädala EL-i tippkohtumise tulemustest ülevaadet andes saadikuid "mitte petma Briti rahva usaldust püüetega korraldada teine referendum", vahendas ERR.

EL-i liidrid lükkasid May ettepanekud tagasi >>

"Teine referendum tekitaks korvamatut kahju meie poliitika aususele. Sellega ütleksime miljonitele demokraatiat usaldanud inimestele, et meie demokraatia ei anna tulemusi," lausus peaminister ja lisas, et "see ei viiks meid kuidagi edasi".

Olukorras, kus May valitsuse ja EL-i vahel saavutatud kokkuleppele on vastuseis kõigis alamkoja leerides, on Suurbritannias hoogustunud üleskutseid teise referendumi korraldamiseks.

Peaminister on teise referendumi korduvalt välistanud sõnumiga, et rahva 2016. aasta juunis langetatud otsus EL-ist lahkuda on selge.

Suurbritannia lahkub EL-ist ametlikult 29. märtsil 2019 isegi siis, kui kõiki erimeelsusi Londoni ja Brüsseli vahel ei suudeta ületada. 2016. aasta juunis peetud referendumil hääletas 52 protsenti Suurbritannia valijaist riigi EL-ist lahkumise poolt.

IMF: Londonit võib pärast Brexitit oodata must stsenaarium >>

Suurem osa sakslasi, itaallasi ja britte arvavad, et lähiajal lahkub Euroopa Liidust veel mõni riik, selgus Prantsusmaa küsitlusfirma uuringust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti suvel.

Avaliku arvamuse uuringufirma Ifop selgitas Sputnik.Arvamused tellimusel, milliseid Brexiti järelmõjusid nelja suurema EL riigi elanikud ennustavad.

Selgus, et üle poole sakslastest (52%) ja itaallastest (57%), samuti kaks kolmandikku brittidest (64%) leiavad, et lähiajal lahkuvad Euroopa Liidust üks või mitu riiki. Kusjuures 55% britte, pooled itaallastest (50%), 42% prantslastest ja 39% sakslastest usub, et selliseid riike saab olema mitu.

Näiteks Poola on vastuolude tõttu Brüsseliga lähedal lahkumisele Euroopa Liidust (Polexit). Sellisel arvamusel on Briti ajalehe Express andmetel Euroopa Ülemkogu eesistuja, Poola poliitik Donald Tusk, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembris.

Kui mitu riiki võib järgida Ühendkuningriigi eeskuju ja lahkuda Euroopa Liidust?
© Sputnik
Kui mitu riiki võib järgida Ühendkuningriigi eeskuju ja lahkuda Euroopa Liidust?
Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

May lükkas Brexiti-hääletuse edasi
Theresa May näitas, kuidas õige exit käib
May: Suurbritannia võib Euroopa Liidust lahkuda ka leppeta
Parlament vastas peaminister May kõnele naeruga
Tagid:
parlament, Brexit, Suurbritannia, Theresa May

Peamised teemad