06:42 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
67 0 0

SBU (Ukraina julgeolekuteenistus) esindajad kogusid RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski isiklikust kirjavahetusest hulga "tekstist väljarebitud tsitaate" ja moonutasid öeldu tähendust.

TALLINN, 18. detsember - Sputnik. Ukrainas Hersonis toimus portaali RIA Novosti Ukraina arreteeritud peatoimetaja Kirill Võšinski kohtuasjas järjekordne istung. Kohus jättis tema kaitsjate uue taotluse tõkendi muutmiseks rahuldamata ja jättis ajakirjaniku 28. detsembrini vahi alla.

Kirill Võšinski: on olemas Kiievi selge suunis mind vangis pidada >>

Istungi ajal said inimõiguste platvormi "Uspišna Varta" esindajad Kirill Võšinskiga suhelda. Võšinski ütles ajakirjanikele, et Ukraina SBU väide, nagu ei peaks ta ise end meediatöötajaks, vaid infosõja võitlejaks, on otsene vale.

"Mitte kunagi, üheski oma avalikus sõnavõtus ega üheski oma käega kirjutatud ja avaldatud tekstis pole ma loobunud olemast kutseline ajakirjanik," ütles Võšinski.

Esitatud süüdistuste tõestamiseks kogusid SBU esindajad tema isiklikust kirjavahetusest hulga "tekstist väljarebitud tsitaate" ja moonutasid öeldu tähendust.

Mis puudutab neid 15-16 portaalis RIA Novosti Ukraina avaldatud artiklit, mis väidetavalt kahjustavad Ukraina riigi julgeolekut, märkis Võšinski, et ükski talle süüks arvatud artiklitest ei ole kirjutatud isiklikult tema poolt ja nende sisu vastab täielikult portaali ametlikule positsioonile, mis on avalikult kuulutatud ja kõigile hästi teada.

Pealegi on kõik need artiklid avaldatud 2014. aastal.

Uudisteportaal Sputnik Eesti on varem teatanud, et 15. mail pidas SBU Ukraina riigi reetmises kahtlustatavana kinni portaali RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski.

Ukraina peaprokuratuur väidab, et RIA Novosti Ukraina materjalid sisaldavad väidetavalt "Ukraina suveräänsust, territoriaalset terviklikkust, riiklikku ja infoturbe alast julgeolekut kahjustavaid üleskutseid".

Ajakirjaniku kinnipidamine ja tema vastu esitatud põhjendamatud süüdistused kutsusid Venemaa välisministeeriumis esile nördimuse, sundides teda Ukraina eriteenistuste tegevuse hukkamõistmiseks pöörduma rahvusvahelistesse organisatsioonidesse.

Solidaarsusaktsioon Kirill Võšinski toetuseks >>

Venemaa president Vladimir Putin nimetas Kirill Võšinski kinnipidamist ennekuulmatuks ja Ukraina ametlikku poliitikat ajakirjanduse esindajate suhtes täiesti vastuvõetamatuks.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
Tagid:
sõnavabadus, SBU, RIA Novosti Ukraina, Kirill Võšinski

Peamised teemad