09:06 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Välisuudised
lühendatud link
4310

Ülemraada võttis vastu otsuse tähtpäevade ja juubelite tähistamisest 2019. aastal, mille seas on 110 aastat Ukraina rahvusliku liikumise juhi Stepan Bandera sünnist.

TALLINN, 19. detsember - Sputnik. Bandera sünniaastapäev langeb 2019. aasta 1. jaanuarile. Tuleval aastal tähistatakse Ukrainas ka teiste "Ukraina väljapaistvate tegelaste" sünnipäevi, vahendab RIA Novosti

StopPravda. Kes valetab natside "puudumisest" Ukrainas >>

Tähistatakse Kiievis sündinud vene ja nõukogude avangardkunstniku Kazimir Malevitši ja Vene impeeriumis ning USA-s töötanud lennukikonstruktori Igor Sikorski sünniaastapäeva. Samuti on nimekirjas Ukraina Rahvavabariigi Direktooriumi president Sõmon Petljura ja teised.

Lääs on rahul natsismi ja dekommuniseerimisega Ukrainas
© Sputnik / Александр Максименко

Riigipank laseb vermida mälestusmündid ning Ukraina Post annab välja postmargid ja ümbrikud. Haridusministeerium kohustati tagama koolides ja kõrgkoolides juubilaridele pühendatud tundide läbiviimise, kultuuriministeerium peab korraldama näitusi ja temaatilisi üritusi ning tele- ja raadiokomitee peab soodustama nende kajastamist meediakanalites.

Bandera juhtis 20. sajandi keskpaigas tegutsenud Ukraina Rahvuslaste Oranisatsiooni*, mille lahingutiivaks oli Ukraina Ülestõusuarmee*, mis moodustati 1942. aasta oktoobris. See tegutses valdavalt Lääne-Ukrainas ja sõdis nõukogude vägede vastu, tehes koostööd hitlerlastega.

Lääne meedia avastas enda jaoks Ukraina natside revanšismi >>

Pärast Suurt Isamaasõda jätkas Ukraina Ülestõusuarmee (UPA) äärmuslike meetoditega nõukogude võimu vastast tegevust: UPA võitlejate ohvriteks langesid haritlaskonna ja kohalike võimuorganite esindajad, komsomoli- ja parteiaktivistid.

*Venemaal keelatud organisatsioon.

Samal teemal

Ukrainas avati noorte enesetaputerroristide kool
Chiesa: Euroopa püüab kokku sobitada natsismi ja demokraatiat
Tagid:
Ukraina Ülemraada, sünnipäev, Ukraina, Bandera

Peamised teemad