15:11 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
Putini suur pressikonverents 2018 (8)
6310

Venemaa presidendi Vladimir Putini pressikonverentsil esitati talle Ukraina kohta vähe küsimusi sellpärast, et ühiskond on selleteemalisest pidevast surutisest juba väsinud, ütles Sotsiaalmajanduslike ja poliitiliste uuringute instituudi ekspertnõukogu liige, politoloog Aleksei Zudin.

TALLINN, 20. detsember - Sputnik. "Mulle tundub, et väsimuse faktoril on siin oma mõju. Seda esiteks. Kuid mis puutub venelastest osalejatesse, siis võib olla veel üks tegur. Olukord Ukrainas on jätkuvalt negatiivne, nagu ka Ukraina-Venemaa suhted," ütles Zudin kommentaaris agentuurile RIA Novosti.

Putin tuumasõja ohust: ärgu pärast vigisegu >>

Tema sõnul on selline olukord kestnud väga kaua ja inimesed kipuvad seda tähelepanu tahaplaanile suunama. "Kui negatiivsed asjad on pidevalt esiplaanil, mõjub see inimestele üldiselt halvasti ning nad kalduvad end selle vastu kaitsma, püüdes võimalusel vältida sellele mõtlemist ja selle üle arutamist. Nii et siin on selline reaktsioon kahjuks seaduspärane," ütles ekspert.

© Sputnik / Евгений Биятов

Politoloog peab oluliseks, et Venemaa president Vladimir Putin järgib Ukraina poliitikas selgeid põhimõtteid, millest peamine on see, et venelased ja ukrainlased on tegelikult üks rahvas. Tema sõnul ajab Venemaa, vaatamata välissekkumisega tekitatud probleemidele ja raskustele jätkuvalt ühtse rahva poliitikat.

"Ja ta astub aktiivseid samme, et seda ühtsust ka kõige raskemates tingimustes kaitsta," lisas politoloog. Zudin märkis samuti, et olukord, kus Ukraina ajakirjanik esitas Putinile pressikonverentsil teravaid küsimusi Ukraina kohta, pole uus, see on osa Putini tööstiilist.

"Vladimir Putini pressikonverents toimub alati avatuse õhkkonnas. Vladimir Putin otsustab, nagu selle Ukraina ajakirjaniku ja paljudel teistel pressikonverentsil aset leidnud kordadel ise kõige teravamatele küsimustele vastamise," ütles ekspert.

Tema sõnul on pressikonverents Putinile töövahend, mis võimaldab vastata kõige pakilisematele ja valusamatele küsimustele. Vladimir Putini poliitilise stiili eripära on avatus ja orientatsioon praktilisele tulemusele. Ja antud juhul oli delikaatsete ja ebameeldivate küsimuste valik tegelikult osa Venemaa presidendi firmastiilist," lõpetas ekspert.

Provokatsioonid Mustal merel >>

Küsimusele, kui suur on praegu tuumasõja puhkemise oht ja mida pariteedi säilitamiseks tehakse, vastas Vladimir Putin, et peab vajalikuks adekvaatset reageerimist USA katsetele muuta tuumapariteeti enda kasuks.

Venemaa president rääkis ka, millise saatuse kavandas Kiiev Ukraina mereväelastele neid Venemaa territoriaalvetesse saates.

© Sputnik / Iliya Pitalev

Venemaa president Vladimir Putin on kindel, et Mustal merel provokatsiooni korraldajad ei hoolinud meremeeste saatusest.

"Kiievi võimud saatsid Ukraina mereväelased Kertši väina lootes, et nad hukkuvad seal," ütles riigipea. "Kuid, tänu Jumalale, seda ei juhtunud," lisas Putin.

Vladimir Putini suur pressikonverents toimus 20. detsembril Moskvas rahvusvahelise kaubanduskeskuse hoones. Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et võimalus esitada küsimus anti 1702 meediatöötajale - see on riigipea iga-aastaste pressikonverentside rekord. Sel aastal toimus üritus juba neljateistkümnendat korda.

Teema:
Putini suur pressikonverents 2018 (8)
Tagid:
poliitika, Ukraina, pressikonverents, Vladimir Putin

Peamised teemad