14:35 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Välisuudised
lühendatud link
4920

Venemaa Föderatsiooni sideteenuste, infotehnoloogia ja massiteabe järelevalveteenistus (Roskomnadzor) võttis kontrollida Suurbritannia telekanali BBC tegevust Venemaal seepeale, kui Suurbritannia meediaregulaator Ofcom oli langetanud otsuse ringhäälingu reeglite rikkumisest telekanali RT poolt.

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. Roskomnadzor teatas, et alustas kontrolli Venemaa territooriumil levis oleva kanali BBC World News ning BBC veebiväljaannete üle väljastatavate materjalide vastavuse osas Venemaa seadusandlusele.

Ei tasu teisele auku kaevata

Antud meede oli vastuseks Suurbritannia regulaatori Ofcom otsusele ringhäälingu reeglite rikkumisest telekanali RT poolt. Juba 29018. aasta kevadel algatas Ofcom kümnete RT lugude uurimise, sidudes seitse neist Salisbury sündmustega.

Zahharova andis hinnangu BBC tööstiilile: vapustav küünilisus >>

20. detsembril teatas Ofcom, et RT olevat lubanud endale seitsmes uudistesaates ringhäälingukoodeksi rikkumist, "säilitamata nõuetekohast erapooletust". RТ-st vastati omakorda, et ollakse äärmiselt nördinud sääraste järelduste üle.

"Me edastame Suurbritannias saateid vastavalt briti regulaatori üpoolt kehtestatud reeglitele ja püüame neid alati järgida," teatas telekanali pressiteenistus, märkides, et "regulaator ei ole pööranud vajalikku tähelepanu telekanali RT enda ega ka tema vaatajate õigustele."

Roskomnadzori peegelotsus on juba tekitanud vastavat vastukaja paljude oma ametikohustuste poolest meediaga seotud Venemaa kõrgemate ametiisikute poolt.

Zahharova: ammu oli aeg

Nii näiteks nimetas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova Roskomnadzori otsust ammugi küpsenuks.

"Ammu oli aeg. Mul on siiralt kahju BBC korrespondentidest, kellest paljud on tõelised professionaalid ja täidavad kohusetundlikult oma töökohustusi," kirjutas ta oma kodulehel sotsiaalvõrgustikus.

"Kuid Suurbritannia valitsuse jõhker sekkumine vene meediakanalite tegevusse (pidev propaganda telekanali RT vastu, katsed meie ajakirjanikke diskrediteerida jne.) ei jäta teist valikut peale peegeldava vastuse. Venemaa pool hoiatas ette. Ja korduvalt," sedastas Zahharova.

Simonjan: oh seda käbedat uut maailma

RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris samuti sotsiaalvõrgustikus Roskomnadzori poolt kontrollimise alustamist BBC suhtes seoses briti meediaregulaatori Ofcom otsusega RT kohta.

Главный редактор Sputnik и Russia Today (RT) Маргарита Симоньян
© Sputnik / Владимир Трефилов
RT peatoimetaja Margarita Simonjan

"Eile veeretas brittide Roskomnadzor meile täiesti tühjalt kohalt seitse hoiatust. Ja anti ühemõtteliselt mõista, et hakatakse tegevusluba ära võtma. Täna teatas Venemaa Roskomnadzor, et alustab BBC beebiväljaannete kontrollimist. Käbe uus maailm," kirjutas Simonjan Telegramis.

"Lihtsalt et te mõistaksite selle jama tasandit. Briti Ofcom leiab, et RT on rikkunud ringhäälinguseadusi, sest kanti üle "ega seatud kahtluse alla" Venemaa kaitseministeeriumi avaldusi Süüria asjus," märkis ta.

Simonjani sõnul peab briti meediaregulaator ringhäälinguseaduse rikkumiseks tõika, et RT saatejuht katkestas saates USA endise Süüria suursaadiku sõnavõtu ning loos mustlaspogrommidest Ukrainas nägi Ofcom pogrommijate seisukohtade ebapiisavat valgustamist.

"Juurdlust" viib läbi BBC: propagandistid haarasid kinni Simonjani perekonnast >>

"Aga me rääkisime ka lastejoonistuste võistlusest Galitšna SS-diviisi auks ja "ei esitanud alternatriivset vaatenurka". Seega tuleb arvata, et SS-i vaatenurka. Ma ei tee nalja," hätkas RT peatoimetaja kibeda irooniaga.

"Ent BBC-s on tõepoolest suurepäraseid ajakirjanikke ja korralikke inimesi. On ka mitte just suurepäraseid ja mitte kuigi korralikke," kommenteeris ta Zahharova arvamust BBC töötajatest.

Samal teemal

Simonjan kommenteeris USA uusi RT ja Sputniku vastaseid seaduseelnõusid
Simonjan andis hinnangu uutele RT ja Sputniku vastu esitatud süüdistustele
RT võitleb lihtsate inimeste tõe eest, teatas Simonjan
Tagid:
poliitika, sõnavabadus, RT, BBC, Maria Zahharova, Margarita Simonjan

Peamised teemad