06:21 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
34 0 0

USA on Venemaad korduvalt süüdistanud sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse. Uurimist juhivad eriprokurör Robert Mueller ning mõlemad kongressikojad.

TALLINN, 22. detsember - Sputnik. Need, kes süüdistavad Venemaad, Iraani ja Hiinat Ameerika Ühendriikide valimistesse sekkumises, teevad Ameerika rahva naerualuseks, ütles Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova, eadstas RIA Novosti.

"Ameerika muudavad maailma silmis naeruväärseks need, kelle võimsuses on selliseid otsuseid mõjutada. Selliste meetoditega ei muutu Ameerika Ühendriigid "uuesti suureks" veel niipea, sest maailma valitsejate käitumine ei tekita midagi peale põlguse ja vastikuse," kirjutas ta Facebookis, kommenteerides Ameerika Ühendriikide riikliku luuredirektori Daniel Coatsi avaldust, kelle sõnul usub USA luure, et Venemaa, Hiina ja Iraan on Ameerika valimistesse sekkunud, kuigi tõendeid selle kohta ei ole leitud.

Vastav aruanne edastatakse sisejulgeolekuministeeriumile ja peaprokurörile.

Kui seal luureandmed kinnitatakse, toob see automaatselt kaasa sanktsioonide kehtestamise.

"Venemaa sekkumise" juhtum

USA on Venemaad korduvalt süüdistanud sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse. Uurimist juhivad eriprokurör Robert Mueller ning mõlemad kongressikojad.

Nii Valge Maja kui Kreml on süüdistused sekkumises, samuti Donald Trumpi sidemete omamises Moskvaga tagasi lükanud. Vene pool nimetab neid tõestamata süüdistuseks ja Trump "nõiajahiks".

Samal ajal allkirjastas USA president septembris dekreedi, mis näeb ette sanktsioonide automaatse kehtestamise, kui asjaomased asutused (luure ja riigidepartemang) suudavad esitada piisavalt tõendeid, mis sekkumist kinnitavad.

Piiravad meetmed, mille hulgas on varade külmutamine, finantseerimisallikatele juurdepääsu piiramine, laenude ja investeeringute keeld Ameerika Ühendriikidest, võivad tabada nii füüsilisi kui ka juriidilisi isikuid, samuti riike tervikuna.

Tagid:
Venemaa, USA, Maria Zahharova

Peamised teemad