06:03 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
4510

Iisraeli kindralstaabi ülem Gadi Eizenkot kutsus üles mitte liialdama Ameerika vägede Süüriast väljaviimise tähtsusega, sest Juudi riik on juba aastakümnete vältel oma julgeolekut ka iseseisvalt tagada suutnud.

TALLINN, 22. detsember - Sputnik. Peale seda, kui USA valitsus teatas kahe tuhande sõduri väljaviimise alustamisest Süüria territooriumilt, tegi Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu selgeks, et kavatseb tugevdada vastuseisu Iraani ja tema liitlaste "vaenulikule kohalolekule" naaberriigis, edastab RIA Novosti

USA viib väed Süüriast välja: kus nüüd pealetükkivaid külalisi oodata >>

"See on oluline sündmus, kuid selle tähtsust ei peaks üle hindama. Oleme aastakümnete vältel üksi toime tulnud. Iisraeli kaitsevägi tegutses kogu selle perioodi jooksul iseseisvalt, seda ka viimastel aastatel, mil USA ja Venemaa väed juba kohal olid," tsiteerib armee pressiteenistus konverentsil esinenud Eizenkotti.

Iisraeli juhid tunnistavad, et nad on viimase kahe aasta jooksul vähemalt 200 korral Süüriat rünnanud ning väidavad, et kampaaniate tulemusena - mida nad jätkata kavatsevad - on Iraani vägede kohalolekut juba vähendanud 24% võrra.

Eizenkot tunnistas, et Vene sõjaväe tegevus Süürias lõi seal "uue olukorra", muutudes oluliseks teguriks, mida iisraellased oma rünnakute planeerimisel arvesse peavad võtma. "Meie ettevalmistus on võimaldanud Tzahalil Iisraeli julgeolekuhuvide nimel tegutseda," lisas ta.

Alates 2015. aasta sügisest toimib Vene ja Iisraeli sõjaväe vahel "konfliktide ennetamise" kokkulepe - koostalitlusmehhanismide ja meetmete kogum, mida kasutakse juhuslike kokkupõrgete ja muude intsidentide vältimiseks Süürias.

Süüriast leiti NATO riikide relvadega täidetud mässajate varustuslaod >>

Süsteem põhineb operatiivsidel Venemaa Khmeimimi lennuväebaasi ja Iisraeli HaKirya staabikompleksi vahel Tel Avivis.

Samal teemal

USA jätkab koos Venemaaga tööd Süüria küsimuses, hoolimata suhete teravnemisest
USA lõpetas Süüria opositsioonivägede rahastus- ja väljaõppekava
Süüria: USA varustab Ukraina kaudu terroriste relvadega
USA alustas rünnakuid Süüria vastu
Vene suursaadik USA-s: rünnak Süüria vastu ei jää Venemaa poolt vastuseta
Tagid:
armee, sõjavägi, Venemaa, USA, Süüria, Iisrael

Peamised teemad