08:49 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Välisuudised
lühendatud link
37 0 0

USA kaitseminister James Mattis allkirjastas USA vägede Süüriast väljaviimise korralduse, teatas Fox News Pentagoni ametnikule viidates.

TALLINN, 24. detsember — Sputnik. Sõjaväe pressiesindaja kinnitas intervjuus AFP-le, et käsk on allkirjastatud, vahendab RIA Novosti.

USA viib väed Süüriast välja: kus nüüd pealetükkivaid külalisi oodata >>

Möödunud nädalal kuulutas USA president Donald Trump välja võidu ISISe* üle Süürias koos USA vägede väljaviimisega Süüria Araabia Vabariigi territooriumilt, märkides, et võitlus terroristide vastu oli nende kohaloleku ainus eesmärk.

Министр обороны США Джеймс Мэттис
Пресс-служба президента Украины

Varsti peale seda astus James Mattis Pentagoni juhi kohalt tagasi. Ta avaldas pöördumise, mis räägib erimeelsustest presidendiga mitmetes põhiküsimustes, sealhulgas ka Süüriast lahkumise vallas.

Trumpi teatas päev tagasi, et alates 2019. aasta esimesest päevast hakkab vastse kaitseministrina tegutsema Pentagoni praeguse juhataja asetäitja Patrick Shanahan.

Patrickul on pikk nimekiri märkimisväärsetest saavutustest asekaitseministri rollis, samuti eelnenud ametis firmas Boeing," kirjutas Trump pühapäeval oma Twitteri kontol.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Samal teemal

Süüria lepe muudab USA Venemaa väikepartneriks
Vene suursaadik USA-s: rünnak Süüria vastu ei jää Venemaa poolt vastuseta
USA alustas rünnakuid Süüria vastu
Süüria: USA varustab Ukraina kaudu terroriste relvadega
Tagid:
sõjavägi, James Mattis, USA, Süüria

Peamised teemad