07:34 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
12910

Ukraina on muutumas nii Euroopale kui ka Ameerikale ärritajaks.

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. Ukraina on kaotanud lääneriikide toetuse, sest tekitab neile probleeme, teatas telekanali "112" eetris endine kaitseminister, armeekindral Aleksandr Kuzmuk.

"Ausat hinnangut anda ei ole lihtne. See ei ole positiivne. Me oleme muutumas nii Euroopale kui ka Ameerikale ärritajaks," ütles ta Kertši väinas toimunud vahejuhtumit ja Ukraina olukorda kommenteerides, edastas RIA Novosti.

Donetski Rahvavabariigis teatati mürgiste ainete ešeloni saabumisest Donbassi>>

Ta märkis, et Lääs kutsub Kiievit üles ise oma probleeme lahendama.

"See ei ole enam lihtsalt vihje — see on juba selge sõnum, et lahendage oma probleemid ise, me oleme juba väsinud. Ja kõige hullem on, et me jääme ilma poliitilise toetuseta," ütles kindral.

Kurss EL-le ja NATO-le

Kiiev keeldus 2014. aastal blokivälise riigi staatusest. 2016. aastal määrati riigi välispoliitika eesmärgiks NATO-liikmelisus. 2020. aastaks peab Ukraina tagama oma relvajõudude täieliku ühilduvuse alliansi riikide relvajõududega.

Endine NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen ütles, et sõjalis-poliitilise blokiga liitumise ettevalmistamine võtab kaua aega. Ekspertide sõnul ei saa Kiiev järgmise 20 aasta jooksul alliansiga liitumisele pretendeerida.

Sõjaseisukorras Ukraina: lahkuda või kaduda, kuid mitte sõjaväkke minna>>

Novembris võttis parlament president Porošenko ettepanekul esimesel lugemisel vastu põhiseaduse muudatuste eelnõu, mis kinnitab riigi suunda Euroopa Liidu ja NATO suunas. Hiljem tegi Porošenko ettepaneku viia preambulisse sisse üleminekuartiklid, mis "kinnitaksid Ukraina valikut ja kohta Euroopa pereliikmena".

Euroopa naabruspoliitika ja laienemisvoliniku Johannes Hahni sõnul on rääkida Kiievi liikmelisusest Euroopa Liidus lähiaastatel ebarealistlik. Ta märkis, et riik peaks keskenduma EL-iga assotsiatsioonilepingu elluviimisele.

Tagid:
EL, NATO, Petro Porošenko, USA, Ukraina

Peamised teemad