05:40 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
4410

USA president Donald Trump lubas teisipäeval, et valitsuse osaline tööseisak ei lõpe enne, kui kongress eraldab talle viis miljardit dollarit piirimüüri rajamiseks.

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. Demokraadid ja mõned vabariiklased on tagasi lükanud Trumpi valimislubaduse ehitada illegaalse immigratsiooni tõkestamiseks piirile Mehhikoga müür, vahendas ERR.

USA valitsus on osaliselt töö peatanud >> 

Tööseisaku põhjustas presidendi keeldumine allkirjastada eelmisel nädalal ajutist eelarvemeedet, mis oleks rahastanud valitsust 8. veebruarini.

"Ma ei saa teile öelda, millal valitsus tööseisaku lõpetab," sõnas vabariiklasest riigipea Valges Majas ajakirjanikele iga-aastasel videokonverentsil USA sõduritega.

"Mida ma saan teile öelda, on see, et see ei lõpe enne, kui me saame müüri, tara või kuidas iganes te soovite seda kutsuda," ütles Trump.

Osa USA föderaalasutustest vähendas rahastamise puudumise tõttu töömahtu, mille põhjuseks on president Donald Trumpi ja Senati demokraatide vastasseis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti eelmisel nädalal. 

Kohaliku aja järgi keskööl vastu 22. detsembrit lõppes seitsme valitsuse rahastamise taganud seaduse kehtivus.

Trumpi müür: valitsus küsib kongressilt 18 miljardit dollarit >>

Seega peaksid riigidepartemang, justiitsministeerium, sisejulgeolekuministeerium, põllumajandus-, transpordi- ja mõned teised osakonnad oluliselt vähendama oma tööd ja saatma osa töötajatest sundpuhkusele.

Shutdown USA-s

Shutdown tähendab inglise keeles väljalülitamist või sulgemist. Shutdown Ameerika rahanduses tähendab, et Kongressi poolt otserahastatavate valitsusasutuste töö peatatakse, kuna järgmise eelarveaasta eelarvet pole.

Sel aastal on see juba kolmas valitsuse töö peatamine. Rahastamise lõpetamine ei tähenda ettevõtete ja asutuste kohest sulgemist — mõnel neist, näiteks riigidepartemangul on kontodel kasutamata vahendeid, mida nad kasutada saavad.

USA saatis Mehhiko piirile rohkem kui viis tuhat sõdurit

Mehhikos suundus novembrikuu algul USA piiri poole umbes 7000 Kesk-Ameerika migrandiga karavan. Pentagon saatis USA-Mehhiko piirile üle 5200 sõduri, teatas kõrge kindral pärast Ühendriikide president Donald Trumpi hoiatust piiri poole liikuvatele migrantidele, et sõjavägi ootab neid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Mehhiklased moodustasid USA piirile inimmüüri >>

USA presidendi valitsus küsis kongressilt ligi 18 miljardit dollarit, et rajada ja rekonstrueerida tuhande kilomeetri pikkuses müüri riigi edelapiiril, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul.

Plaan uute piirete ehitamiseks ja vanade asendamiseks 1120 kilomeetri ulatuses annab seni kõige detailsema sissevaate presidendi nägemusse USA-Mehhiko piiri kohta.

Trumpi piiriplaanid on kirjas sisejulgeolekuministeeriumi dokumendis. Administratsioon kirjeldab dokumendis soovi, et USA panustaks piirikaitsesse 33 miljardit eurot, sealhulgas tehnoloogiaks, personaliks ja teedeks.

Trump lubas juba valimiskampaania ajal ehitada dokumentideta immigrantide tõkestamiseks Mehhiko piirile müüri ja panna mehhiklased selle eest maksma.

Samal teemal

Mehhiklased teevad Eestile juubeli puhul veel teisegi kingituse
USA alustas kaubandussõda EL-i, Kanada ja Mehhiko vastu
Hollande pöördus USA-Mehhiko piirile müüri ehitava ettevõtte poole
Tagid:
müür, poliitika, piir, majandus, Mehhiko, USA

Peamised teemad