08:56 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
Donald Trump ja Melania Trump Iraagis

USA president tegi üllatusvisiidi Iraaki

© AP Photo / Andrew Harnik
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

USA presidendi Donald Trump tegi teisel jõulupühal koos abikaasa Melaniaga üllatusvisiidi Iraaki ja ütles sealsetele sõduritele, et USA roll maailmapolitseinikuna on möödanik.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Tegemist oli Trumpi esimese visiidiga Iraaki. President pidas sadadele USA sõduritele kõne Bagdadist lääne pool asuvas sõjaväebaasis.

Дональд Трамп выступает перед американскими военными в Ираке
© AP Photo / Andrew Harnik
Donald Trump Iraagis sõjaväelastele esinemas.

Ta põhjendas vägede väljaviimist Süüriast ja ütles, et USA roll maailmapolitseinikuna on möödas, edastas portaal Eestinen.

Mattis allkirjastas korralduse USA vägede väljaviimiseks Süüriast>>

President kaitses sõjaväebaasis "America First" (Ameerika kõigepealt - toim) poliitikat ja loobumist rahvusvahelisest kaitsekoostööst. President ütles, et on ebaõiglane, et Ameerika peab kandma kogu majanduslikku taaka.

"Me ei taha, et teisest sellest kasu lõikavad ilma midagi panustamata," ütles president.

Uudisteagentuuri AFP info kohaselt kohtus Trump ka kohaliku USA väejuhatusega. Trumpi väitel on ta vastu kohalike väejuhtide soovile üksused Süüriasse alles jätta.

​Trump soovis kohtuda ka Iraagi juhtkonnaga, aga kiire ajagraafiku tõttu polnud see võimalik. Ta vestles juhtkonnaga telefoni teel.

​Trumpi on varem kritiseeritud selle eest, et ta pole Lähis-Ida kriisikoldes kohapeal käinud. Teda on süüdistatud argpüksluses. President ütles, et mitmel korral on planeeritud reis edasi lükatud, kuna selle kohta on jõudnud avalikkusesse teave liiga vara.

Tagid:
sõjaväelased, Donald Trump, Iraak, USA

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  27
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  33
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  160