23:38 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Donald Trump ja Melania Trump Iraagis

USA president tegi üllatusvisiidi Iraaki

© AP Photo / Andrew Harnik
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

USA presidendi Donald Trump tegi teisel jõulupühal koos abikaasa Melaniaga üllatusvisiidi Iraaki ja ütles sealsetele sõduritele, et USA roll maailmapolitseinikuna on möödanik.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Tegemist oli Trumpi esimese visiidiga Iraaki. President pidas sadadele USA sõduritele kõne Bagdadist lääne pool asuvas sõjaväebaasis.

Дональд Трамп выступает перед американскими военными в Ираке
© AP Photo / Andrew Harnik
Donald Trump Iraagis sõjaväelastele esinemas.

Ta põhjendas vägede väljaviimist Süüriast ja ütles, et USA roll maailmapolitseinikuna on möödas, edastas portaal Eestinen.

Mattis allkirjastas korralduse USA vägede väljaviimiseks Süüriast>>

President kaitses sõjaväebaasis "America First" (Ameerika kõigepealt - toim) poliitikat ja loobumist rahvusvahelisest kaitsekoostööst. President ütles, et on ebaõiglane, et Ameerika peab kandma kogu majanduslikku taaka.

"Me ei taha, et teisest sellest kasu lõikavad ilma midagi panustamata," ütles president.

Uudisteagentuuri AFP info kohaselt kohtus Trump ka kohaliku USA väejuhatusega. Trumpi väitel on ta vastu kohalike väejuhtide soovile üksused Süüriasse alles jätta.

​Trump soovis kohtuda ka Iraagi juhtkonnaga, aga kiire ajagraafiku tõttu polnud see võimalik. Ta vestles juhtkonnaga telefoni teel.

​Trumpi on varem kritiseeritud selle eest, et ta pole Lähis-Ida kriisikoldes kohapeal käinud. Teda on süüdistatud argpüksluses. President ütles, et mitmel korral on planeeritud reis edasi lükatud, kuna selle kohta on jõudnud avalikkusesse teave liiga vara.

Tagid:
sõjaväelased, Donald Trump, Iraak, USA

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  27
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  26