21:08 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Välisuudised
lühendatud link
33 0 0

Briti politseiülem Cressida Dick ütles, et leppeta Euroopa Liidust lahkumine oleks kulukas ja ohustaks ka avalikku julgeolekut.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Briti politsei peaks asuma tööle, et säilitada ligipääs olulistele andmebaasidele. Lisaks tuleks luua uued protseduurid inimeste aegsaks vahistamiseks ja väljasaatmiseks, vahendas Pealinn viitega BNS-le BBC-d.

Dick ütles usutluses, et Euroopa Liidust lahkumisega kohanemine oleks raskem, kui see juhtub lahkumisleppeta.

Briti kuninganna hoiatas hõimusolidaarsuse eest >>

Tema sõnul peaks Briti politsei asuma siis tööle, et säilitada ligipääs olulistele andmebaasidele ja peaks looma uued protseduurid inimeste aegsaks vahistamiseks ja väljasaatmiseks. Lahkumisleppeta oleks see "lühemas perspektiivis väga keeruline," ütles ta.

Politseiülem avaldas ka lootust, et lahkumise järel jäävad Ühendkuningriigile sarnased süsteemid kuritegevusega võitlemiseks kui praegu.

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht Christine Lagarde hoiatas, et Ühendkuningriigi majandust võib tabada must stsenaarium, kui riik Euroopa Liidust lepingut sõlmimata lahkuma peaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tema sõnul prognoosis IMF pärast riigi majandusolukorra hindamist Londonile kolme arenguteed. Nende seas on põhiversioon, mille realiseerumisse usub enamus ja "must" variant, mille märke juba täheldada võib.

"Must stsenaarium selgitas väga ilmekalt, millised võivad olla tagajärjed Brexiti-leppe puudumise korral," lisas Lagarde.

Euroopa maksis Suurbritanniale mitme sajandi eest kätte >>

Suurbritannia lahkub EL-ist ametlikult 29. märtsil 2019 isegi siis, kui kõiki erimeelsusi Londoni ja Brüsseli vahel ei suudeta ületada. 2016. aasta juunis peetud referendumil hääletas 52 protsenti Suurbritannia valijaist riigi EL-ist lahkumise poolt.

Euroopa Kohus: London võib Brexiti ühepoolselt tühistada
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Briti peaminister Theresa May ärgitas kuu keskel parlamendisaadikuid mitte toetama teist referendumit Euroopa Liidust lahkumise üle, ja lubas panna lahkumisleppe alamkojas hääletusele 14. jaanuariga algaval nädalal.

May kutsus parlamendis eelmise nädala EL-i tippkohtumise tulemustest ülevaadet andes saadikuid "mitte petma Briti rahva usaldust püüetega korraldada teine referendum".

"Teine referendum tekitaks korvamatut kahju meie poliitika aususele. Sellega ütleksime miljonitele demokraatiat usaldanud inimestele, et meie demokraatia ei anna tulemusi," lausus peaminister ja lisas, et "see ei viiks meid kuidagi edasi".

Samal teemal

Brexiti vastased: me pole kauplemisvahend
May lükkas Brexiti-hääletuse edasi
EL-i liidrid allkirjastavad ajaloolise Brexiti-leppe
Tagid:
majandus, poliitika, Suurbritannia, Brexit

Peamised teemad