08:51 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
8710

Krimmi parlamendi esimene asespiiker Jefim Fiks selgitas, mispärast püstitati Ukraina piirile piirdetara.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. Eelnevalt oli FSB Krimmi piirivalveametist RIA Novostile teatatud, et poolsaare põhjaosas lõpetati mitmekilomeetrise tõkketara püstitustööd.

"See piirdetara on Krimmile hädavajalik, et kaitsta kohalikku elanikkonda hullumeelsete tempude eest praeguse Ukraina valitsuse poolt, kellelt võib kõike oodata, ja võimalikke provokatsioone ennetada. Isegi kui need provokatsioonid ei lähtu valitsuselt, võivad neid korraldada ebaadekvaatsed äärmuslased," kommenteeris Fiks.

Tema sõnul tõstab piirdetara oluliselt Krimmi turvalisuse taset.

Fiksiga on päri ka Riigiduuma saadik Krimmi piirkonnast Mihhail Šeremet. Tema nimetas meedet pealesunnituks ja rõhutas, et see kaitseb poolsaart diversantide ja salakaubavedajate eest.

Mida piirdetara endast kujutab

Rajatis on üle 60 kilomeetri pikk. Piirile on paigaldatud mitusada erineva toimeliigiga andurit, sealhulgas teleseiresüsteemiga varustatud turvakaamerad maastiku jälgimiseks ööpimeduses.

Piirile on paigutatud ka kaks liikumis- ja kiirgusanduritega häiresüsteemi.

Märgitakse, et samasuguseid piirivalvesüsteeme kasutatakse ka Venemaa põhjaosas ja Kaug-Idas, "aga ka kõige teravama olukorraga piirkondades".

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, naasis Sevastoopoli linn koos Krimmi Vabariigiga 2014. aastal Ukrainast tagasi Venemaale pärast referendumit, kus Venemaa Föderatsiooni koosseisu astumise poolt hääletas 95,6% Sevastoopoli ja 96,77% Krimmi elanikest.

Putin välistas Krimmi tagastamise Ukrainale >>

Kiievis peetakse Krimmi poolsaart tänase päevani "ajutiselt okupeeritud" Ukraina territooriumiks. 

Moskva on omalt poolt korduvalt teatanud, et piirkond muutus uuesti Venemaa osaks täielikus vastavuses rahvusvahelise õiguse normidele ja Krimmi kuuluvuse küsimust ei kavatseta enam arutada.

Käesoleva aasta juulis toimunud pressikonverentsil, mis toimus peale Donald Trumpiga peetud läbirääkimisi Helsingis, rõhutas Vene president Vladimir Putin taas: "Meie jaoks, Vene Föderatsiooni jaoks, on see küsimus suletud.

Tagid:
Ukraina, piir, Krimm

Peamised teemad