10:10 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
6610

USA president Donald Trump teatas eelmisel nädalal, et viib Süüriast ära kõik USA 2000 sõdurit.

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Venemaa ja Türgi leppisid kokku, et hakkavad pärast läinudnädalast teadet USA vägede lahkumisest kooskõlastama oma maavägede operatsioone Süürias, vahendas BNS välisminister Sergei Lavrovit, edastas Pealinn.

"Loomulikult pöörasime erilist tähelepanu uutele asjaoludele, mis kerkisid esile teatega USA sõdurite lahkumisest (Süüriast)," ütles Lavrov pärast kohtumist Çavuşoğluga Moskvas.

Vladimir Putin ja Angela Merkel
© Sputnik / Владимир Астапкович

"Jõudsime kokkuleppele, kuidas Venemaa ja Türgi sõjaväe esindajad jätkavad oma sammude koordineerimist uues olukorras eesmärgiga terrorioht Süürias lõplikult välja juurida."

Asjad kokku ja Teksasesse: kes USA väed Süürias asendab>>

Çavuşoğlu kinnitas kahe riigi Süüria-operatsioonide koordineerimist. Lisaks arutati ka põgenike kojuminemisele kaasaaitamise plaani.

"Jätkame aktiivset tööd ja koordineerimist meie Venemaa ja Iraani kolleegidega, et kiirendada poliitilise lahenduse saabumist Süüria Vabariigis," lisas Çavuşoğlu vene keelde tõlgitud avalduses.

Lisaks Lavrovile ja Çavuşoğlule osalesid istungil ka Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ja Türgi kaitseminister Hulusi Akar.

USA president Donald Trump teatas eelmisel nädalal, et viib Süüriast ära kõik USA 2000 sõdurit. Tema sõnul on USA oma eesmärgi saavutanud ning äärmusrühmitus Islamiriik on "rivist välja löödud".

IS* on kaotanud pea kõik oma kunagisest territooriumist, aga arvatakse, et Süürias on veel tuhandeid selle võitlejaid.

Reedel, 28. detsembril teatas Venemaa, et võõrustab tuleva aasta algul kolmepoolse tippkohtumise Türgi ja Iraaniga.

Süüria armee hävitas As-Suwayda provintsis sadu ISISe* võitlejaid, illustreeriv foto
© Sputnik / Михаил Алаеддин

Sputnik Eesti teatas jõululaupäeval, et USA kaitseminister James Mattis allkirjastas USA vägede Süüriast väljaviimise korralduse.

Iisrael: USA vägede Süüriast väljaviimist pole vaja üle dramatiseerida>>

Varem kuulutas USA president Donald Trump välja võidu ISISe* üle Süürias koos USA vägede väljaviimisega Süüria Araabia Vabariigi territooriumilt, märkides, et võitlus terroristide vastu oli nende kohaloleku ainus eesmärk.

Ameerika sõjavägi lahkub Süüriast järgmise kahe kuni kolme kuu jooksul.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
Sergei Lavrov, Süüria, Venemaa, Türgi

Peamised teemad