22:41 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
3820

Keelatud kaupade seas on nisu, linnaseõlu ning päevalille-, värvisafloori- ja puuvillaseemneõli. Nende kogumaksumus on tänavuse arvestuse järgi hinnanguliselt 510 miljonit dollarit.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Venemaa peaminister Dmitri Medvedev allkirjastas otsuse, millega Venemaa kehtestas impordikeelu mitmele Ukrainas toodetud või seda läbivale kaubale, vahendas Pealinn viitega BNSle.

"See on vastumeede Ukraina kehtestatud sanktsioonidele," teatas Medvedev Twitteris.

Valitsuse sõnul ei luba Venemaa enam Ukrainast importida teatud tööstuskaupu, põllumajandustoodangut ja toitu.

Krimmis rajati Ukraina piirile piirdetara
© Фото : пресс-служба крымского погрануправления ФСБ РФ

Nende seas on nisu, linnaseõlu ning päevalille-, värvisafloori- ja puuvillaseemneõli. Lisaks saavad Vene firmad osta Ukrainas toodetud või läbi Ukraina Venemaale tuua üle 5000 kilovatiseid gaasiturbiine vaid tsiviillennunduse tarbeks.

Vene majandusministeeriumi teatel on keelatud kaupade kogumaksumus tänavuse arvestuse järgi hinnanguliselt 510 miljonit dollarit.

2017. aastal importis Venemaa Ukrainast kaupu 4,912 miljardi dollari eest, lisas ministeerium.

Ukraina kehtestas venelastele piiririkkumise eest kriminaalvastutuse>>

Vene valitsus rõhutas, et "võib otsustada tühistada majanduslikud erimeetmed, kui Ukraina tühistab teatud Vene kaupadele varem kehtestatud piirangumeetmed".

Venemaa sõnul kehtivad Ukraina sanktsioonid 18 kaubaliigile, mille seas on põllumajandustooteid, keemiatööstuse tooteid.

Sputnik Eesti teatas varem, etMoskva ja Kiievi vahelised suhted halvenesid järsult pärast Ukrainas toimunud riigipööret, Krimmi naasmist Venemaale ja Donbassi konflikti algust. Näiteks võttis Ülemraada 2015. aasta jaanuaris vastu avalduse, milles Venemaad nimetatakse "agressor-riigiks".

Salakaubana saabuvad relvad Venemaale läbi Baltimaade ja Ukraina >>

Kiiev on korduvalt Moskvat Ukraina siseasjadesse sekkumises süüdistanud — eriti riigi kaguosas toimuvas konfliktis osalemises, "hübriidsõja" pidamises, spionaažis ja küberrünnakutes.

Putin tunnistas Sevastoopoli üleandmise Ukrainale ebaseaduslikuks >>

Venemaa eitab süüdistusi ja nimetab neid kohatuiks. Moskva on korduvalt teatanud, et ta pole Ukraina sisekonflikti osapooleks ja on huvitatud sellest, et Kiiev poliitilisest ja majanduskriisist väljuda suudaks.

Minski kokkulepete täitmine
Minski kokkulepete täitmine

 

Tagid:
import, Krimm, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad