19:44 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
3610

Trump süüdistas laupäeval opositsioonilisi demokraate kahe Ühendriikides vahi all olnud migrandist lapse surmas.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Ühendriikides suri detsembris vahi all kaks Guatemalast pärit last, üks neist seitsme- ja teine kaheksa-aastane, kes olid koos sugulastega illegaalselt piiri ületanud ning kelle USA piirivalve vahi alla võttis, vahendas Pealinn.

"Iga surm piiril on põhjustatud demokraatide haletsusväärsest immigratsioonipoliitikast, mis lubab inimestel ette võtta pika teekonna," kirjutas USA president Donald Trump. 

"Iga laste või teiste surm piiril on põhjustatud otseselt demokraatide haletsusväärsest immigratsioonipoliitikast, mis lubab inimestel ette võtta pika teekonna, arvates, et nad tohivad siseneda riiki ebaseaduslikult. Nad ei tohi. Kui meil oleks müür, siis nad isegi ei prooviks," kirjutas Trump Twitteris.

Trump lõpetas 7-triljonilise operatsiooni - ei taheta maksta >>

USA valitsusametite töö seiskus osaliselt jõulupühade eel seoses vaidlusega piirimüüri rahastamise üle.  Trump lubas juba valimiskampaania ajal ehitada dokumentideta immigrantide tõkestamiseks Mehhiko piirile müüri ja panna mehhiklased selle eest maksma.

Президент США Дональд Трамп у Елисейского дворца
© Sputnik / Ирина Калашникова

USA president Donald Trump lubas teisipäeval, et valitsuse osaline tööseisak ei lõpe enne, kui kongress eraldab talle viis miljardit dollarit piirimüüri rajamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Tööseisaku põhjustas presidendi keeldumine allkirjastada eelmisel nädalal ajutist eelarvemeedet, mis oleks rahastanud valitsust 8. veebruarini.

"Ma ei saa teile öelda, millal valitsus tööseisaku lõpetab," sõnas vabariiklasest riigipea Valges Majas ajakirjanikele iga-aastasel videokonverentsil USA sõduritega.

"Mida ma saan teile öelda, on see, et see ei lõpe enne, kui me saame müüri, tara või kuidas iganes te soovite seda kutsuda," ütles Trump.

Trumpi müür: valitsus küsib kongressilt 18 miljardit dollarit >>

Osa USA föderaalasutustest vähendas rahastamise puudumise tõttu töömahtu, mille põhjuseks on president Donald Trumpi ja Senati demokraatide vastasseis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti eelmisel nädalal.

Президент США Дональд Трамп на совместной с президентом РФ Владимиром Путиным пресс-конференции по итогам встречи в Хельсинки
© Sputnik / Сергей Гунеев

Kohaliku aja järgi keskööl vastu 22. detsembrit lõppes seitsme valitsuse rahastamise taganud seaduse kehtivus.

Seega peaksid riigidepartemang, justiitsministeerium, sisejulgeolekuministeerium, põllumajandus-, transpordi- ja mõned teised osakonnad oluliselt vähendama oma tööd ja saatma osa töötajatest sundpuhkusele.

Shutdown USA-s

Shutdown tähendab inglise keeles väljalülitamist või sulgemist. Shutdown Ameerika rahanduses tähendab, et Kongressi poolt otserahastatavate valitsusasutuste töö peatatakse, kuna järgmise eelarveaasta eelarvet pole.

Sel aastal on see juba kolmas valitsuse töö peatamine. Rahastamise lõpetamine ei tähenda ettevõtete ja asutuste kohest sulgemist — mõnel neist, näiteks riigidepartemangul on kontodel kasutamata vahendeid, mida nad kasutada saavad.

Samal teemal

USA-s kasvab usk, et Trump valitakse ametisse tagasi
Trump tahab tühistada sünnijärgse USA kodakondsuse sätte
Sõja kaja: Trump sundis ameerika farmereid põllusaaki hävitama
Trump kommenteeris USA Kongressi valimiste tulemusi
Tagid:
süüdistus, surm, migratsioon, USA, Donald Trump

Peamised teemad