09:49 14. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Moskvas peeti 28. detsembril luuretegevuse käigus kinni USA kodanik, illustreeriv foto

Ekspert: FSB nurjas Ameerika luuretalituse suure operatsiooni

© Sputnik / Игорь Зарембо
Välisuudised
lühendatud link
8220

Venemaa vastuluure tõkestas USA salateenistuste suure operatsiooni, teatas FSB eru-kindralmajor, välis- ja kaitsepoliitika nõukogu liige Aleksandr Mihhailov.

TALLINN, 2. jaanuar – Sputnik. Esmaspäeval teatas Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus, et Moskvas peeti 28. detsembril luuretegevuse käigus kinni USA kodanik Paul Whelan.

Zahharova vastas USA luure teatele "Venemaa sekkumisest" valimistesse >>

"Tegu oli millegi väga tõsisega," ütles Mihhailov RIA Novostile. Ta märkis, et kui varem on FSB teatanud välisriikide luureteenistuste agentide neutraliseerimisest kolmandate riikide kodanike või venelaste seast, siis nüüd on kinni peetud USA kodanik.

FSB likvideeris relvatarnete kanali Euroopa Liidust, illustreeriv foto
© Sputnik / Виталий Белоусов

Mihhailov meenutas ka, et käesoleva aasta alguses teatas Ameerika Ühendriikide LKA juhtkond, et Ameerika luureagentuurid saavad Vene vastuluure tõhusa töö tõttu oma Venemaa agentidelt üha vähem teavet. Mihhailovi sõnul kinnitab seda ka praegune sissekukkumine.

"Olukord on nüüdseks ilmselt nii tõsiseks muutunud, et ameeriklased on sunnitud oma kodanike abil "läbimurret üritama"," ütles ekspert.

"Jääme ootama, millega Ameerika Ühendriigid vastavad. On võimalik, et algab halamine oma kodaniku õiguste rikkumise üle jne. Aga kui meie vastuluurel puuduksid tõendid kinnipeetava süü kohta, ei oleks salateenistus teave avaldamise teed läinud," lisas Mihhailov.

FSB eksjuht kahtleb raketi kogemata väljatulistamises Eesti kohal >>

Ta märkis, et julgeolekuteenistuste vastasseis ei muutunud kunagi Venemaa ja Ameerika Ühendriikide vaheliseks avalikuks konfliktiks ning avaldas lootust, et seda ei juhtu ka praegu.

Samal teemal

FSB vahistas Ukraina eriteenistuses töötanud ISIS*-e liikme
FSB tõkestas droonidega kavandatud terrorirünnakud
FSB avaldas Ukraina meremeeste kinnipidamise üksikasjad
Tagid:
FSB, Venemaa, USA, luure

Peamised teemad