20:37 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Välisuudised
lühendatud link
Magnitogorski majavaring (7)
66 0 0

Päästekeskuse "Lider" töötaja Pjotr Gritsenko, kes päästis Magnitogorskis maja rusude alt 11 kuu vanuse poisi, jutustas toimunud operatsioonist.

TALLINN, 2. jaanuar - Sputnik. Gritsenko juhib päästekeskuses "Lider" esmaste päästetööde korraldamist hädakatastroofipiirkondades. Temale alluvale rühmale anti korraldus päästetöödega ühineda.

"Ülesanne oli rusud lahti kaevada ja sealt võimalikke ohvreid otsida. Mitmed betoonplaadid ja ehituskonstruktsioonid tõsteti ära ja kuulati. Üks meie grupi päästja kuulis majapoolse ala suunast kostvat lapse nuttu. Kõik seadmed peatati, et selles veenduda. Anti korraldus: "Vaikust!" - ja ka laps reageeris – jäi vaiksemaks. Siis hakati otsima: "No kus sa ometi oled?" ja ta reageeris. Ülem veendus selle ja määras tööala: "Töötame siin!" ütles Gritsenko.

Päästjad uurisid kõiki õõnsusi tele-heli otsingusüsteemiga – ridva otsa kinnitatud videokaameraga. "Kõik suuremad õõnsused kontrolliti läbi. Sealt ei leitud kedagi, kuid heli oli endiselt kuulda. Siis kutsuti välja teenistuskoerte lüli. Koer kinnitas, et seal all on elus inimene. Hakati rususid lahti kaevama," ütles Gritsenko. 

Putin saabus Magnitogorski >>

Ta lisas, et selles kohas oli rusude kiht väga tihe. "Puitkonstruktsioonid ja põrandad olid lapiti üksteise peal. Oli oht, et kõik see võib kokku variseda ja üksteise suhtes liikuma hakata. Peamine mure ei olnud enam päästetöötajate, vaid väikese lapse elu pärast," ütles päästja.

Magnitogorskis osales majapidamisgaasi plahvatuse tagajärgede likvideerimisel rohkem kui kakssada inimest.
© Sputnik / Павел Лисицын

Eriolukordade ministeeriumi päästetöötajad teadsid elanikelt, et lapsevoodi oli olnud diivani kõrval, täpsustas Gritsenko. "Me fikseerime rusud, eemaldasime diivani ja nähtavale ilmus lapsevoodi, purunenud kapp ja muud esemed. Lapsele ei pääsenud kuidagi ligi, sest kaks paneeli tõkestasid juurdepääsu. Ruumi oli väga vähe," jätkas ta ja lisas, et kuulis küll lapse häält, kuid ei saanud tegutseda kartes kahju teha.

"Nägin osaliselt lapsevoodit, kuulsin lapse häält, nägin linoleumi, kuid selle all oli katkine puitpõrandad. Otsustasin, et me pääseme talle paremini ligi altpoolt, lõikame linoleumi katki ja saame ta kätte. Edasi eemaldasime lauad ja paigaldasime kinnitused. Siis lõikasime linoleumi katki ja ma nägin lapse nägu," jutustas Gritsenko.

Tema sõnul päästis lapse elu see, et voodi ja madrats surusid ta vastu põrandat ja ta oli soojalt riides -kampsunis ja mähkmetes. Lapse all oli fliisist tekk, mis kaitses paneelist õhkuva külma eest ja pea kohale olid kapiuksed varisenud nii, et sinna jäi õhku hingamiseks.

Udmurtia pealinnas varises kokku elumaja >>

Päästja sõnul oli "keha asend ideaalilähedane, et seal kaua elusana püsida." Gritsenko lisas, et päästetööde ajal püsis oht, et maja konstruktsioon oleks võinud kokku variseda: laps saadi kätte altpoolt ja rusud tema kohal olid alles eemaldamata.

Lapse seisund

Esialgu teatati, et rusudest leitud laps oli tüdruk, kuid hiljem kinnitas Tšeljabinski oblasti kuberner Boris Dubrovski, et see oli poiss. Laps viidi lastehaiglasse nr 3.

Arstid hindasid seisundi äärmiselt tõsiseks - tal on tugev jäsemete külmumine, kinnine koljuvigastus, jalaluumurrud ja üldine alajahtumine.

Lapse ema on samuti elus, ta saabus haiglasse ja tundis poja ära.

Esmaspäeval, 31. detsembril, umbes kella 4 paiku varahommikul Moskva aja järgi toimus Magnitogorskis Karl Marxi tänav 164 asuvas kümnekorruselises elumajas majapidamisgaasi plahvatus, mille tagajärjel varises kokku üks elamu trepikoda. Eriolukordade ministeeriumi teatel hävis 26 korterit, kus elas 46 inimest. 21 inimest hukkus, neli täiskasvanut ja 13-aastane laps on haiglates. Veel 35 inimese saatus on teadmata.

Teema:
Magnitogorski majavaring (7)

Peamised teemad