19:33 25. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1123
  • RUB72.2100

Ukrainast levitatakse libauudiseid Magnitogorski tragöödia kohta

© Sputnik / Илья Московец
Välisuudised
lühendatud link
54 0 0

Mitmed meediakanalid on juhtinud tähelepanu Ukraina kasutajate poolt seoses tragöödiaga tehtud küünilistele märkustele.

TALLINN, 2. jaanuar - Sputnik. Magnitogorskis toimunud tragöödia, nagu ka tulekahju Kemerovo kaubanduskeskuses tekitas suure libauudiste laine, ütles Infoühiskonna ja massimeedia arendamise ühiskondliku koja komisjoni juht Aleksandr Malkevitš. 

Päästja rääkis lapse päästmisest Magnitogorskis >>

"Olen nördinud sellest bakhanaalist, mis on puhkenud Ukraina kasutajate, blogijate ja professionaalsete trollide seas veebis, kes mitte ainult ei rüveta tragöödiat, vaid loovad venelaste, Tšeljabinski oblasti ja Magnitogorski linna elanike nimel kümneid, kui mitte sadu võltskontosid. Võiks tunduda, et vaatamata poliitilistele erimeelsustele peaksid ukrainlased ilmutama kaastunnet, sest keegi ei ole selliste juhtumite eest kaitstud, kuid kahjurõõm osutus tugevamaks," ütles Malkevitš agentuurile RIA Novosti.

Ta leidis, et moonutatud info võrkupaiskamine toimub samamoodi nagu eelmise aasta märtsis Kemerovos asuva "Zimnjaja Višnja" kaubanduskeskuses toimunud tulekahju ajal. Siis teatas Ukraina kodanik Nikita Kuvikov, keda võrgus tuntakse Jevgeni Volnovina, internetis uudise "kolmesajast hukkunust". Tegelikkuses nõudis tragöödia 60 inimese elu.

Sellega seoses küsib Malkevitš, kas otsingumootoritel ei tasuks "piirata või isegi keelata" väljastamast otsingutulemusi kasutajate kohta, kes "tunnevad kahjurõõmu inimeste hukkumisest Venemaal ja juba ette mõnu uutest ohvritest".

"Riigiduumal tuleb nii kiiresti kui võimalik vastu võtta esitatud seaduseelnõu võltsingute levitamise tõkestamisest internetis, mis eeldab mitmete alamaktide vastuvõtmist, et lahti siduda Roskomnadzori (meedia järelevalveasutus Venemaal – toim.) käed operatiivotsuste tegemisel, nagu see toimub mitmetes teistes Euroopa riikides.

Venemaal varises plahvatuse tõttu kokku elumaja trepikoda >>

Võib-olla tuleks mõelda eraldi teenistuse loomisele, mis tegeleks ainult küberjulgeoleku küsimustega, see ei teeks see halba, või siis vähemalt väga tugeva Roskomnadzori osakonna loomisele," lisas agentuuri allikas.

Venemaa president Vladimir Putin saabus Magnitogorski
© Sputnik / Алексей Никольский

Tragöödia Magnitogorskis

Esmaspäeval, 31. detsembril, umbes kella 4 paiku varahommikul Moskva aja järgi toimus Magnitogorskis Karl Marxi tänav 164 asuva kümnekorruselises elumajas majapidamisgaasi plahvatus, mille tagajärjel varises kokku üks trepikoda. Varingutsoonis elas 120 inimest.

Hädaolukordade ministeeriumi teatel hukkus 21 inimest, viis inimest viibivad haiglaravil. Rusudest on päästetud kaks last - 13-aastane nooruk ja 11-kuuline imik. Uurijad alustasid kriminaalmenetlust ettevaatamatuse tõttu surma põhjustamise eest vastutust ette nägeva paragrahvi alusel. Tragöödia sündmuskohale saabus uurimiskomitee juht Aleksandr Bastrõkin.

Tagid:
Ukraina, libauudis, plahvatus, gaas, Venemaa

Peamised teemad