17:28 17. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Välisuudised
lühendatud link
Magnitogorski majavaring (7)
3510

Töösse on kaasatud Moskva, Tšeljabinski oblasti ja Jekaterinburgi psühholoogid.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Magnitogorskis toimunud 10-korruselise elumaja trepikoja kokkuvarisemise tõttu on üle 40 psühholoogi andnud psühholoogilist abi kokku üle 2800 korra, teatas Erakorralise psühholoogilise abi keskuse direktor Julia Šoigu.

"Praegu pakuvad erakorralist psühholoogilist abi õnnetuse ohvritele ja nende sugulastele ning sõpradele üle 40 psühholoogi <...> Hetkeseisuga on abi antud enam kui 2800 korda," ütles Šoigu.

Venemaal varises plahvatuse tõttu kokku elumaja trepikoda>>

Tema sõnul on töösse kaasatud Moskva, Tšeljabinski oblasti ja Jekaterinburgi psühholoogid. Abi antakse kahe "kuuma liini" kaudu, samuti ajutises majutuskeskuses, ohvrite ja nende sugulastele abi osutamise juhtimiskeskuses, samuti identifitseerimismenetluse käigus kohapeal, edastas RIA Novosti.

"Paljud helistavad ja muretsevad oma sõprade ning sugulaste saatuse pärast. Õnnetusest on juba paar päeva möödunud ja praeguseks on kõnede iseloom muutunud. Inimesed küsivad, mida edasi teha. Pöörduvad ka kaastundlikud inimesed, kes küsivad, kuidas nad aidata saaksid, palju on teabenõudeid. Küsitakse sotsiaalabi saamise võimaluste ja korra kohta," märkis Šoigu.

Ta selgitas samuti, et hädaolukordade ministeeriumi enda töötajad ei ole abi vajanud.

Sputnik Eesti teatas varem, et esmaspäeval, 31. detsembril, varises Magnitogorskis esialgsetel andmetel majapidamisgaasi plahvatuse tõttu kokku kümnekorruselise elumaja üks trepikoda.

Viimastel andmetel on hukkunud 38 inimest, sealhulgas kuus last.

Teema:
Magnitogorski majavaring (7)
Tagid:
Venemaa, gaas

Peamised teemad