17:42 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
126 0 0

USA kolonel Douglas MacGregor ütles telekanalis Fox News, et Ameerika vägede väljaviimine Süüriast on "kaval samm", mis ajab väidetavalt Venemaa seal piirkonnas oma liitlastega tülli.

TALLINN, 4. jaanuar - Sputnik. McGregori sõnul on Venemaa juba pikka aega Türgi, Iraani ja Süüria mässulistega suhteid loonud ning Ameerika vägede väljaviimine sunnib teda nende vahel valima, vahendas RIA Novosti viitega telekanalile Fox News.

Ekspert kommenteeris ÜRO seisukohta USA "lahkumise ohtlikkusest" Süüriast >>

"Peame võimalikult kiiresti Põhja-Süüriast lahkuma, sest seal on kümneid tuhandeid Türgi sõdureid, kes on valmis ründama kurdi terroriste, kes selles piirkonnas Türgit ründasi," sõnab ta.  

"Me sundisime Süüria valitsust sinna sisenema ja läheme ise minema. Venemaal tuleb teha valik. Kui ta lubab Türgi Süüriasse, kaotab ta oma mõju süürlastele ja iraanlastele," oletab sõjaväelane.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ja tema Türgi ametivend Mevlüt Çavuşoğlu ning Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ja Türgi kaitseminister Hulusi Akar
© Фото : Министерство обороны РФ

McGregor lisas, et üksuste väljaviimisega Süüriast kõrvaldas USA "erinevaid osapooli ühendava teguri".

"Venelaste, türklaste ja iraanlaste koostööks ei ole mingeid põhimõttelisi eeldusi ja see on hea," ütles ta.

2018. aasta detsembri keskel, kuulutas USA president Donald Trump Süürias terrori-organisatsiooni ISIS* üle saavutatud võitu ja märkis, et see oli ainus põhjus Ameerika sõjaväelaste viibimiseks riigis.

Hiljem teatas Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders, et USA alustas vägede väljaviimist Süüriast, kuid võit ISIS*e üle ei tähenda koalitsiooni lõppu.

Alates 2014. aastast on Ameerika Ühendriigid ja tema liitlased Iraagis ja Süürias läbi viinud ISIS*e vastaseid relvastatud operatsioone ning Süürias tegutsevad nad ilma riigi seadusliku valitsuse loata, kes käsitleb sellist tegevust okupatsioonina.

Asjad kokku ja Teksasesse: kes USA väed Süürias asendab >>

Riigis oli umbes kaks tuhat Ameerika sõjaväelast, kes koos "Süüria demokraatlike jõududega" kontrollisid piirkondi riigi ida- ja kirdeosas, mis on rikkad loodusvarade poolest.

*Venemaal keelustatud terroristlik organisatsioon

Samal teemal

Süüria: USA varustab Ukraina kaudu terroriste relvadega
Vene suursaadik USA-s: rünnak Süüria vastu ei jää Venemaa poolt vastuseta
Mattis allkirjastas korralduse USA vägede väljaviimiseks Süüriast
USA senaator: Trump otsustas vägede Süüriast väljatoomist aeglustada
Putin ja Merkel arutasid USA vägede Süüriast lahkumist
Tagid:
ISIS, Iraan, Türgi, Venemaa, USA, Süüria

Peamised teemad