08:41 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Välisuudised
lühendatud link
36 0 0

USA alustas vägede väljaviimist Süüriast, ütles USA riigisekretär Mike Pompeo reedel Newsmaxi eetris.

TALLINN, 4. jaanuar - Sputnik. "Meie üksused tulevad välja," ütles USA riigisekretär, keeldudes siiski nimetamast vägede väljaviimise lõppkuupäeva, vahendab RIA Novosti. Pompeo sõnul jätkavad Ameerika Ühendriigid oma eesmärkide saavutamist Lähis-Idas ja mujal.

Ameerika sõjaväelane: USA "tõmbas" Süürias Venemaad >>

"President ütles selgelt, et me peame jätkama kampaaniat ISISe* vastu, tagama jätkuvalt, et teeme midagi stabiilsuse loomiseks Lähis-Idas. Iraanile vastutegevuse kampaania jätkub. Me tegeleme kõige sellega," ütles riigisekretär. 

Ta kinnitas samuti, et pärast Ameerika Ühendriikide vägede väljumist ei saa "türklased kurde tappa".

USA kolonel Douglas MacGregor ütles telekanalis Fox News, et Ameerika vägede väljaviimine Süüriast on "kaval samm", mis ajab väidetavalt Venemaa seal piirkonnas oma liitlastega tülli, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.
McGregori sõnul on Venemaa juba pikka aega Türgi, Iraani ja Süüria mässulistega suhteid loonud ning Ameerika vägede väljaviimine sunnib teda nende vahel valima.

2018. aasta detsembri keskel kuulutas Trump Venemaal keelatud terrorirühmituse ISISe* üle Süürias saavutatud võitu, märkides, et see oli ainus põhjus USA sõjaväe viibimiseks riigis.

Hiljem teatas Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders, et USA alustas vägede väljaviimist Süüriast, kuid võit ISISe* üle ei tähenda koalitsiooni lõppu.

Zahharova kommenteeris Trumpi Süüria-teemalist säutsu >>

Alates 2014. aastast on Ameerika Ühendriigid ning tema liitlased Iraagis ja Süürias läbi viinud sõjalisi operatsioone ISISe* vastu ning Süürias tegutsetakse ilma riigi seadusliku valitsuse loata, mis käsitleb sellist tegevust okupatsioonina.

Riigis oli umbes kaks tuhat Ameerika sõjaväelast, kes koos "Süüria demokraatlike jõududega" kontrollivad piirkondi riigi ida- ja kirdeosas, mis on rikkad loodusvarade poolest.

* Venemaal keelustatud terroristlik organisatsioon

Samal teemal

Süüria: USA varustab Ukraina kaudu terroriste relvadega
Erdogan teatas "laiaulatuslikust operatsioonist" Süüria kurdide vastu
Türgi ja Venemaa asuvad koordineerima sõjategevust Süürias
Tagid:
sõjavägi, Donald Trump, Mike Pompeo, USA, Süüria

Peamised teemad