18:36 17. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Välisuudised
lühendatud link
36 0 0

Häkkerid on avaldanud sadade Saksa poliitikute isikuandmed. Saksamaa võimud ei välista massiivse küberrünnaku taga välismaa luureteenistusi.

TALLINN, 4. jaanuar - Sputnik. Ulatuslike küberrünnakute tõttu lekkisid võrku sadade Saksamaa poliitikute isiklikud andmed - e-kirjad, telefoninumbreid ja isegi isiklikud aadressid.

Ameerika on jahmunud: Venemaa sekkumise teemal valetatakse jõhkralt >>

Häkkerid ei halastanud ühtelegi Bundestagi erakonnale, välja arvatud "Alternatiiv Saksamaale", kirjutab Bild oma allikatele viidates.

Saksamaa ametiasutused suhtuvad olukorda tõsiselt, teatas briifingul valitsuse pressiesindaja Martina Fietz. Tema sõnul ei mõjutanud küberrünnak liidukantsleri kantselei salajasi andmeid ega Angela Merkelit isiklikult.

Häkkerid tunduvad olevat mööda läinud ka Bundeswehrist (Saksamaa relvajõud). Küberrünnakute jälgede puudumisest riigikaitseametkonnas teatas agentuurile RIA Novosti Saksamaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja Jens Flosdorf Berliinis toimunud briifingul.

Saksamaa siseministeeriumi pressiesindaja Soren Schmidt rõhutas, et tema ametkond uurib, kas häkkerirünnaku taga olid välismaa luureteenistused. Arvestades Läänes nii armastatud "Vene häkkerite" teemat pole üllatav, kui Saksamaa poliitikute vastu suunatud küberrünnakutes süüdistatakse taas Moskvat.

Ameerika politoloog: kuidas Lääs hävitas suhted Venemaaga >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et lääneriigid on korduvalt süüdistanud Venemaad häkkerite rünnakutes ja interneti kaudu poliitilisse tegevusse sekkumistes.

Kõige tuntum süüdistus on seni olnud Venemaa häkkerite väidetav USA presidendivalimiste mõjutamine 2016. aasta sügisel. IT-analüütikud esitasid tõendid selliste väidete paikapidamatuse kohta.

Sotsiaalvõrgustikud Facebook ja Twitter on samuti teatanud minimaalsest (vähem kui 1%) Vene kontodelt või väidetavalt vene sotsiaalvõrgustikes osalejatelt tulnud sõnumite osakaalust poliitilise sisuga inglise keelsete sõnumite üldises voos.

Sellegipoolest jätkavad poliitikud ja Lääne meedia aktiivselt väiteid Venemaa häkkerite ja robotite tegevuse kohta. Moskva on kõiki süüdistusi küberrünnakutes ja valimiste mõjutamise katsetes erinevates riikides eitanud. Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "täiesti alusetuks".

Samal teemal

USA on läbikäidud etapp - nüüd käivad Venemaa häkkerid mööda Euroopat ringi
Steinmeier: olukord Venemaa ja lääne vahel on külmast sõjast ohtlikum
Lääs näeb propagandat ainult Venemaa, mitte enda puhul
Bloomberg: Lääs on Venemaa süüdistamisega "hübriidsõjas" paranoiasse vajumas
Tagid:
poliitika, isikuandmed, häkker, sekkumine, USA, Saksamaa, Lääs

Peamised teemad